Nuomonė apie šalies ekonominę ateitį nei gerėja, nei blogėja

Nuomonė apie šalies ekonominę ateitį nei gerėja, nei blogėja

2011-ųjų pradžioje šeši iš dešimties - 57 proc. - Lietuvos gyventojų buvo tos nuomonės, kad ekonominė šalies padėtis per pastaruosius kelis mėnesius pablogėjo.

7 proc. viešosios nuomonės apklausos dalyvių atsakė, kad per pastaruosius du mėnesius ekonominė Lietuvos padėtis pagerėjo.

Trečdalis - 33 proc. - respondentų ją įvertino kaip nepakitusią.

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos "Baltijos tyrimai" naujienų agentūros ELTA užsakymu sausio 25-31 dienomis atliktos apklausos duomenimis, pastarųjų mėnesių šalies ekonominio vertinimo rodiklis išliko nepakitęs.

Palyginti su vertinimais prieš metus - 2009 metų gruodį - gyventojų nuomonė apie ekonominę situaciją yra pagerėjusi - 22 procentiniais punktais sumažėjo respondentų, teigiančių, kad padėtis šalies ekonomikoje blogėja. Prieš metus taip manė 79 proc. apklaustųjų.

Toje pačioje sausio mėnesio apklausoje dauguma viešosios nuomonės apklausos dalyvių, prognozuodami, kas laukia šalies per artimiausius dvylika mėnesių, netryško optimizmu. Trečdalis - 35 proc. - respondentų teigė, kad per šiuos metus ekonominė Lietuvos situacija pablogės. Beveik pusė - 45 proc. - atsakė, kad nesitiki ekonominės padėties pasikeitimo.

15 proc. respondentų tikisi, kad per tą laiką ekonominė padėtis Lietuvoje pagerės, o 5 proc. jų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Palyginti šiuos atsakymus su gautais prieš penkis mėnesius - 2010 metų rugpjūtį - vertinimai beveik nepakito - šiek tiek padaugėjo nesitikinčių nei pagerėjimo, nei pablogėjimo.

Kad šalies ekonominė padėtis per ateinančius dvylika mėnesių blogės, dažniau nurodė vyresni nei 30 metų žmonės, gyvenantys mažesniuose miestuose, respondentai su aukštesniu nei vidurinis išsilavinimu, kairiųjų pažiūrų rinkėjai bei tie, kurie savo šeimos situaciją apibūdina kaip blogą.

Ekonomikos pagerėjimo daugiau tikisi jaunimas iki 30 metų, didmiesčių gyventojai, dešiniųjų politinių pažiūrų žmonės bei respondentai su nebaigtu viduriniu išsilavinimu.

Gyventojai, kurie pesimistiškai vertina dabartinę ekonominę Lietuvos ekonominę padėtį, nesitiki jos pagerėjimo ir po metų. Net 48 proc. jų mano, kad ekonominiai valstybės reikalai tik blogės, o dar 41 proc. mano, kad ji išliks tokia pat bloga, kaip ir šiuo metu.

Tuo tarpu 62 proc. gerai vertinančių ekonominės padėties pokyčius per pastaruosius mėnesius dažniau už kitus tikisi šalies ekonominės padėties gerėjimo. 27 proc. tokių respondentų mano, kad ji bus tokia pati, kaip ir dabar.

Didžiausi pesimistai, vertindami šalies ekonominę ateitį, yra partijos Tvarka ir teisingumas rinkėjai - 42 proc., Socialdemokratų partijos - 38 proc. bei Naujosios sąjungos (socialliberalų) - 36 proc. - rinkėjai.

Didžiausi optimistai - Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų rinkėjai. Net 41 proc. jų tikisi ekonomikos pagerėjimo per šiuos metus.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder