Motinystės pašalpos - ir vėl Seimo darbotvarkėje

Motinystės pašalpos - ir vėl Seimo darbotvarkėje

Seimas jau kelintą kartą per pastaruosius metus panoro keisti motinystės pašalpų skyrimo tvarką.

Įstatymo pataisas siūlantis Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys, matyt, nusprendė ištaisyti teisės aktų spragas, apie kurias žiniasklaida trimitavo tuo metu, kai jis vadovavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai ir problemų nematė.

Dar 2009-ųjų pradžioje "Vakarų ekspresas" rašė apie situacijas, kai motinystės pašalpos mažinamos net tais atvejais, kai darbas padarytas iki nėštumo, o pajamos už jį gaunamos motinystės atostogų metu.

"Pernai iliustravau knygutę ir pasirašiau autorinę sutartį, kurioje numatyta, kad autorinis atlyginimas man bus išmokėtas tuo atveju, jei bus parduotas tam tikras knygos tiražas. Ši aplinkybė paaiškės jau tik mano motinystės atostogų metu. Pagal naujuosius įstatymus iš motinystės pašalpos išskaičiuojamos visos pajamos, nuo kurių skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos. Autorinis atlyginimas nuo 2009-ųjų sausio jau priskiriamas tokioms pajamoms", - tada dienraščiui pasakojo viena klaipėdietė.

Vakar Seimas pradėjo svarstyti R. J. Dagio pateiktas Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, kuriomis "siekiama sudaryti galimybes jauniems, darbingiems asmenims, gaunantiems motinystės, tėvystės arba motinystės (tėvystės) išmoką, dalyvauti visuomeniniame, moksliniame, kultūriniame ar politiniame šalies gyvenime, taip pat neprarasti savo darbinių įgūdžių".

Vienas iš pasiūlymų - motinystės (tėvystės) pašalpos būtų nemažinamos tais atvejais, kai draudžiamosios pajamos bus gaunamos pagal autorines sutartis už darbą, atliktą iki pirmosios vaiko priežiūros atostogų dienos.

Įstatymo projektu taip pat siūloma atsisakyti nuostatų dėl kompensuojamojo uždarbio, pagal kurį nustatomas motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpų dydis, skaičiavimo laikotarpio pailginimo (įsigaliosiančio nuo 2011 m. liepos 1 d.) iki 24 paeiliui einančių kalendorinių mėnesių, buvusių prieš atitinkamų atostogų pradžios mėnesį.

Kaip pažymima aiškinamajame rašte, tikimasi, kad moterims siūlomas 12 kalendorinių mėnesių laikotarpis, kurio pajamos turėtų įtakos būsimų socialinio draudimo išmokų dydžiui, bus labiau patrauklesnis apsisprendžiant turėti vaikų.

Už šias pataisas balsavo 70 Seimo narių, prieš ir susilaikiusių nebuvo. Seimo posėdyje jas planuojama toliau svarstyti lapkričio 25 d.

"Vakarų ekspreso", Eltos informacija

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder