Loreta Graužinienė: Konstitucinis Teismas padėtų išsiaiškinti, kaip traktuoti Vytauto Gapšio ir kitų veiką
"Pagal šiuo metu galiojančią nuostatą, Statute labai aiškiai pasakyta, kad apkalta pradedama tada, kai yra padaryta veika, kai yra duota priesaika. V. Gapšys, kuriam yra suformuoti teismo kaltinimai pagal tą veiką, kurią jis padarė iki tapdamas Seimo nariu. Aš vadovaujuosi šiuo metu galiojančiais teisės aktais, Statutu ir kitaip negaliu vadovautis. Jei bus kitokie išaiškinimai, tai taisysime tada savo Statutą ir bus kitaip", - sakė L. Graužinienė trečiadienį "Žinių radijui".
Pasak parlamento vadovės, ir pats V. Gapšys yra kreipęsis tiek į Darbo partijos frakcijos narius, tiek į ją asmeniškai ir raginęs palaikyti kreipimąsi į KT.
Kreipimąsi į KT inicijuojanti Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija, interpretuodama Pagrindinį šalies įstatymą, daro išvadą, kad nusikaltimą padaręs asmuo gali būti pašalintas iš užimamų pareigų apkaltos proceso tvarka, kurią, pagal Konstituciją, turi nustatyti Seimo statutas. Parlamentarai prašo išaiškinti, ar jame dabar nustatytos apkaltos proceso taikymo galimybės nėra nepagrįstais susiaurintos.
Lietuvos apeliacinio teismo sprendimu V. Gapšys pripažintas kaltu dėl apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo 2005-2006 metais, tuo tarpu "darbietis" Seimo nariu tapo 2008 metais. Teismas V. Gapšiui skyrė 3,6 tūkst. eurų baudą, primena ELTA.
Rašyti komentarą