Pamiršo senjorus
Visų šalies pensininkų vardu į visus Lietuvos europarlamentarus kreipėsi Klaipėdos jungtinės pagyvenusių žmonių bendrijos atstovai. Jie piktinosi, jog Žmogaus teisių stebėjimo instituto paruošta Nevyriausybinių organizacijų programa visiškai neatsižvelgia į pensininkų problemas.
„Naujuose dokumentuose akcentuojamas „sustiprintas aktyvus pilietiškumas“, kurį mes jaučiame, ir norime atkreipti Jūsų dėmesį į visišką pensininkų gyvybinių reikalų ignoravimą arba pačią žiauriausią diskriminaciją. Norime atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad visuomeninės pensininkų organizacijos, kur visi dirba visuomeniniais pagrindais, neturi jokių sąlygų tam darbui (nėra nei finansavimo, nei patalpų, kurios turėtų būti nemokamos - programoje jau paminėta, kad bus). Tautinės mažumos turi visas sąlygas savo veiklai, o mes savo Tėvynėje esame diskriminuojami“, - rašoma pensininkų kreipimesi.
Piktinamasi, jog dokumente išvardijamos labiausiai pažeidžiamos rizikos grupės: vaikai ir jaunimas, ŽIV/AIDS paveikti žmonės, neįgalūs ir/ar psichikos sutrikimų turintys vaikai bei jų šeimos, prekybos žmonėmis aukos, smurto lyties pagrindu aukos ir/ar smurto šeimoje aukos, tačiau apie normalius pensininkus, apie jų totalinę diskriminaciją - nė vieno žodžio.
Senjorai prašo europarlamentarų jų vardu kreiptis į Europos Sąjungos žmogaus teisių institucijas bei paduoti Tėvynę Lietuvą į Strasbūro teismą. Juos piktina ne tik Nevyriausybinių organizacijų programa, kurioje nekalbama apie pensininkų problemas, bet ir šalies viduje nuolat engiami senjorai.
Nebegali tylėti
Klaipėdos jungtinės pagyvenusių žmonių bendrijos pirmininkė Aldona Marija Gedvilienė tikino, jog pensininkai tiesiog pavargo tylėti ir nebegali pakęsti visiškos diskriminacijos.
Moters teigimu, pensininkai nuolatos pirmieji eilėje, kai tik reikia imtis kokių nors su taupymu susijusių pokyčių, tačiau grąžinti to, kas pagyvenusiems žmonėms priklauso, niekas neskuba.
„Valdininkai, Seimo nariai chamiškai patys pirmieji pasididino sau atlyginimus, o apie pensininkus niekas negalvoja. Dabar, kai nusprendė grąžinti nusavintas pensijas, tam neranda pinigų, ieško, kur paimti, kaltina pensininkus dėl visokių išgalvotų naujų mokesčių“, - piktinosi A.M.Gedvilienė.
Senjorė tikino, jog pensininkai jau per ilgai tylėjo ir niekam pernelyg aršiai nepriekaištavo, todėl dabar pats metas imtis veiksmų.
„Mes visada visus pokyčius priimdavome taikiai, nekeldavome didelio triukšmo, niekam pernelyg nepriekaištaudavome. Galbūt todėl mums ėmė lipti ant galvų. Daugiau tylėti negalime. Tegul valdžia nesitiki, jog pensininkai ir toliau nieko nedarys“, - sakė Klaipėdos jungtinės pagyvenusių žmonių bendrijos pirmininkė.
Pasipiktinimas nestebina
Europos Parlamento narys Rolandas Paksas, išgirdęs apie tokius pensininkų pasipiktinimus, nesistebėjo.
„Žinoma, kad žmonės pagrįstai piktinasi, kad būtent labiausiai pažeidžiamo visuomenės sluoksnio sąskaita buvusi valdžia sprendė problemas, sumažindama senjorų pensijas. Nuostata mažinti biudžeto išlaidas reiškia skurdinti daugumą savo valstybės žmonių. Tai neteisybė, kuri anksčiau ar vėliau turės būti panaikinta, išnaudojant visas galimas teisines gynybos priemones“, - mano parlamentaras.
R.Paksas įsitikinęs, jog kiekvienas mūsų šalies pilietis turi jaustis saugus, o jo teisės privalo būti ginamos. „Aš pasisakau už tokią socialinę Europą, kurioje būtų teisingai sprendžiami žmonėms rūpimi klausimai. Šiandien tauta socialinį teisingumą mato kitaip nei valdžia. Lietuvoje turime kalbėti apie socialinę atskirtį, nedarbą ir žmonių nusivylimą“, - sakė Europos Parlamento narys.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“
Rašyti komentarą