Vadinamasis žiemos laikas galios iki paskutinio kovo sekmadienio.
Laikas Lietuvoje, kaip ir visose ES valstybėse narėse, keičiamas dukart per metus. Tai daroma vykdant Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl vasaros laiko.
Ji priimta 2001 metais siekiant sklandaus ES vidaus rinkos, ypač transporto, ryšių, pramonės sektorių, veikimo.
Europos Komisijos (EK) ataskaitoje daroma išvada, kad taikant vasaros laiką sukuriamos palankesnės sąlygos ne tik bendros vidaus rinkos veikimui, bet ir poilsiui, labiau taupoma energija, o poveikis žmonėms nėra labai juntamas, pranešė Vyriausybė.
Direktyvos galiojimas yra neribotas. EK kas penkerius metus skelbia komunikatą, kuriame nurodomas tikslus vasaros laiko įvedimo ir atšaukimo grafikas. 2016-aisiais bus paskelbtas naujas vasaros laiko taikymo grafikas 2017-2021 metams.
Anot Lietuvos Vyriausybės, kol kas nėra numatytos jokios prielaidos, kad būtų siūloma persvarstyti galiojančią direktyvą – iki šiol nė viena ES valstybė narė neišreiškė noro keisti galiojančią tvarką.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Rašyti komentarą