Konstitucijoje siūloma įtvirtinti, kad šeimos institutas yra kildinamas iš santuokos

Konstitucijoje siūloma įtvirtinti, kad šeimos institutas yra kildinamas iš santuokos

Konstitucijoje siūloma įteisinti, kad "šeima sukuriama laisvu vyro ir moters sutarimu sudarius santuoką".

Tokį Konstitucijos 38 straipsnio papildymo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras.

Konstitucijos pataisą savo parašais parėmė 98 Seimo nariai.

Pasak S. Šedbaro, siūloma aiškiai įtvirtinti, kad šeimos institutas yra kildinamas iš santuokos, kuri suprantama kaip laisvas vyro ir moters susitarimas.

"Šiuo metu galiojančiame Konstitucijos 38 straipsnyje šeimos sąvokos turinys nėra tiesiogiai atskleistas, tačiau akivaizdu, kad pagrindinė ir esminė šeimos forma yra santuoka, kuriai paminėtame straipsnyje yra skirtos net keturios dalys. Pagal Konstitucinio Teismo jurisprudenciją, konstitucinė šeimos samprata yra kildinama ne tik iš santuokos instituto, įtvirtinto Konstitucijos 38 straipsnio 3 dalies nuostatose, t. y., santuoka yra pripažįstama kaip viena iš egzistuojančių šeimos formų, tačiau nevienintelė", - sako projektą įregistravęs S. Šedbaras.

Pasak jo, siūlomo projekto tikslas - pripažinti neatsiejamą ir neginčijamą santuokos ir šeimos ryšį įtvirtinant, kad šeima sukuriama laisvu vyro ir moters sutarimu sudarius santuoką.

Galiojančiuose įstatymuose, reguliuojančiuose tam tikras su šeima susijusių santykių sritis, tiesiogiai ar netiesiogiai įtvirtintos šeimos sąvokos yra skirtingos.

Konstitucinis Teismas 2011 m. rugsėjo 28 d. nutarime paskelbė, kad Seimas, Valstybinės šeimos politikos koncepcijoje nustatęs, jog šeima yra laikomi tik susituokę ar buvę susituokę vyras ir moteris bei jų vaikai (įvaikiai), ir taip susiaurinęs šeimos, kaip konstitucinio instituto, turinį, nesilaikė iš Konstitucijos kylančios šeimos, kaip konstitucinės vertybės, kuri gali būti sukurta ne tik santuokos pagrindu, sampratos, primena ELTA.

Tai, kad Seimas ir Vyriausybė, rengdami teisės aktus šeimos politikos srityje, atsižvelgia ir derina juos su šios koncepcijos nuostatomis, prieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui.

Konstituciniam Teismui pasakius, kad egzistuoja ir kitos šeimos formos, ne tik susituokusiųjų, Seime atsirado iniciatyvų priimti įstatymų pakeitimus.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder