Pasak jo, Lietuva ir Rusija pagal ES reglamento nuostatas dar 2010 m. buvo suderinusios Vietinio eismo per sieną susitarimą, supaprastinantį gyventojų, gyvenančių 30-50 km atstumu nuo sienos, keliones, tačiau jis pasirašytas nebuvo. Prašydamas įvertinti visas įmanomas derybų atnaujinimo ir dvišalės sutarties pasirašymo galimybes, Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių.
Pasak K. Komskio, Tauragė yra vienas svarbiausių šalies tranzitinių miestų. Pernai šiame sektoriuje registruotos 33 naujos bendrovės, dabar jų regione veikia net 200. Šios apskrities specifiką lemia tai, kad kraštas ribojasi su Kaliningrado sritimi.
"Toks augimas tik dar kartą įrodo, jog su Kaliningrado sritimi siejama ne tik didžioji dauguma verslo susitarimų (registruojama net 80 proc. užsakovų iš Rusijos), bet ir įvairių paslaugų teikimas. Verslininkai tikisi, jei būtų įvestas bevizis režimas, visas šis regionas kaipmat atsigautų, kiekvienas atskirai tai pajustų, nes, kuo daugiau Kaliningrado gyventojų atvyktų į Lietuvą, tuo įvairesnes sutartis ir paslaugas galėtų plėtoti. Derybos turi būti vedamos ne tik su Baltarusija, bet ir su Kaliningrado sritimi", - teigia K. Komskis.
Sutarties pasirašymas, jo nuomone, neabejotinai duotų tik pozityvų efektą ir turėtų esminę reikšmę žmonių tarpusavio santykiams, mokyklų, organizacijų plėtrai, literatūrinių ir mokslinių tyrimų užbaigimui.
Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis atkreipia dėmesį į Lenkijos ir Rusijos susitarimą, akcentuodamas, kad bevizis režimas davė svarbų ekonominį efektą Lenkijai.
"Parlamentinių tyrimų departamento atlikti analitiniai tyrimai rodo, kad įsigalioję susitarimai tarp Lenkijos ir Rusijos yra puikus pavyzdys, kaip turėtų atrodyti ir Kaliningrado srities situacija. Šių dviejų šalių susitarimas išsiskiria iš kitų panašaus pobūdžio susitarimų tuo, kad jam sudaryti buvo priimtas specialus Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas. Pakeitimas įtvirtino išimtį ir nustatė, kad pasienio teritorija yra visa Kaliningrado sritis, vietomis iki 60-100 km. Tai sudarė galimybę Lenkijai ir Rusijai pasirašyti susitarimą kirsti sieną be vizų, įsigijus specialius leidimus", - pažymi Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis.
Rašyti komentarą