Premjeras pasveikino laimėtojus, kurie, nesiekdami pelno, savo idėjas įgyvendina visuomenės labui, galvoja, kaip be pagalbos iš šalies patys galėtų padėti spręsti valstybės problemas ir šalies gerovę.
"Lietuvoje neturime plačiai paplitusios filosofijos, kuri aiškintų, kaip svarbu plėtoti socialinio verslo idėją. Mane džiugina neabejingas jaunimas, kuris noriai imasi šios idėjos viešinimo ir įgyvendinimo. Verslas turi ne tik siekti pelno, bet ir sukurti kitokią pridėtinę vertę - padėti žmogui", - sakė premjeras.
Nors Lietuvoje yra puikių socialinio verslo pavyzdžių, jo potencialas nėra išnaudotas. Susitikime kalbėta apie tai, kaip toks verslas prisideda prie socialinių, aplinkos užterštumo problemų sprendimo, kurio nesugeba rasti vyriausybės ar net labdaros organizacijos. Socialinis verslas įvardytas kaip vienas iš galimų variklių stiprinant pilietinę visuomenę ir didinant pažangių piliečių dalyvavimą valstybės valdyme. Jis taip pat galėtų tapti stipriu įrankiu, valstybei kuriant laimingesnę ir sveikesnę visuomenę.
Pasaulyje socialinis verslas jau daugiau nei dešimtmetį yra aktyviai vystomas, vien Didžiojoje Britanijoje veikia per 60 tūkst. socialinių verslų. Šie projektai ir programos ne tik yra įtraukiamos į išsivysčiusių šalių vyriausybių veiklos planus, bet ir yra viena priemonių, padedančių spręsti tokias problemas kaip skurdas besivystančiose šalyse.
Rašyti komentarą