Ekonomiškai neapsimoka
Nors nuo 2011-ųjų nebėra perkeliamos poilsio dienos, dažnas darbuotojas susitaria su darbdaviais arba pasiima vienos dienos atostogas, jeigu tarp savaitgalio ir švenčių įsiterpia viena darbo diena. Taip atsitiks ir ateinantį pirmadienį, mat savaitgalį ir Jonines skiria tik ši diena. Tad žmonės norėdami ilgiau pasibūti su Jonais ir Janinomis suskubo prašyti išeiginės dienos.
Valstybės tarnautojai taip pat didelio galvos skausmo neturi - jau tapo tradicija, kad valstybės institucijos tarpušvenčiu dirba pusiau. Nemaža dalis tarnautojų savo iniciatyva pasidaro ilgąjį savaitgalį, pasiimdami vienos dienos atostogas arba vadinamuosius mamadienius (tėvadienius).
Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Mečislovas Zasčiurinskas pritartų ilgųjų savaitgalių sugrąžinimui, nes vienai dienai į darbus grįžę žmones galvoja apie kitos dienos išeiginę, o ne apie darbą.
„Tie laisvadieniai susiję su ekonomika, taip pat su žmonių santykiais, tarpusavio bendravimu ir visa kita. Aš tikrai būčiau už tai, kad, pavyzdžiui, šis šeštadienis būtų padarytas darbo diena, o pirmadienis - laisvadieniu. O dabar žmogus atėjęs į darbą iškart nepradeda dirbti, tokia yra jo psichologija, tam tikras ritmas. Todėl ekonomiškai tai yra žymiai efektyviau“, - sakė M.Zasčiurinskas.
Deja, pasak parlamentaro, Seime šis klausimas pastaruoju metu nebuvo gvildenamas ir greičiausiai artimiausiu metu nebus.
Vis tiek dirba
Valstybinių ir privačių įmonių profesinės sąjungos pirmininkės Birutės Barišauskienės teigimu, nesvarbu, ar bus grąžinti ilgieji savaitgaliai, kai tarp savaitgalio ir šventinių dienų atsiduria darbo dienos, paprasti darbininkai vis tiek dirbs.
„Sau išeigines pasidaro tik ponaičiai, tai yra valdantysis personalas, o paprasti žmonės dirba. Net ir 24 dieną daug žmonių dirbs. Ant darbininkų gali jodinėti visi, kas nori“, - sakė B.Barišauskienė. Anot moters, taip būdavo ir prieš trejus metus. „Šią netvarką turėtų sutvarkyti Seimas ir Vyriausybė, bet kadangi jie elgiasi lygiai taip pat, kaip ir įmonių vadovai, tai niekas ir nesikeičia metų metus“, - piktinosi B.Barišauskienė.
Tiesa, daugiau tokių ginčų tarp darbdavių ir darbuotojų šiemet nebeturėtų kilti, mat įsiterpiančių dienų tiesiog nebebus. Iki pat didžiųjų švenčių visi laisvadieniai sutampa su savaitgaliais. Ilgasis savaitgalis bus per Žolinę, nes ši šventė bus penktadienį, bei kalėdiniu laikotarpiu, kai lauks net 5 laisvų dienų maratonas, nes trečiadienį švęsime Kūčias, paskui dvi dienas - Kalėdas, o po to bus savaitgalis. Tačiau poilsis „nuskils“ tik kalendoriaus, o ne politikų dėka.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“
Rašyti komentarą