Į pirmąjį posėdį rinksis dėl N. Venckienės suburta laikinoji komisija
Trečiadienį į pirmąjį posėdį rinksis Seimo laikinoji tyrimo komisija dėl sutikimo Seimo narę Neringą Venckienę patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę.
Komisijos darbotvarkėje numatyta svarstyti jos darbo tvarką. "Komisijos posėdis bus organizacinis - norime pasitvirtinti komisijos darbo reglamentą, kaip ir reikalauja įstatymas, sutarti dėl kito posėdžio, numatyti, ką pasikviesime į pirmąjį posėdį - yra pamąstymai, kad pradėsime nuo Generalinės prokuratūros, pačios N. Venckienės išklausymo", - Eltai sakė komisijos pirmininkas Vytautas Saulis.
Neatmetama, kad komisijos posėdžiai gali būti ir uždari.
Seimas laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo Seimo narę N. Venckienę patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę sudarė sausio viduryje.
Komisijoje dirbs 13 įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujančių Seimo narių. Komisijai vadovaus socialdemokratas V. Saulis, jo pavaduotoju tapo "tvarkietis" Petras Gražulis.
Seimas pavedė savo sudarytai komisijai tyrimą atlikti iki šių metų kovo 25 d.
Seimui pritarus, tyrimo komisijoje dirbs Seimo nariai: Vilija Filipovičienė, Povilas Gylys, Petras Gražulis, Liutauras Kazlavickas, Vanda Kravčionok, Dalia Kuodytė, Kęstutis Masiulis, Antanas Matulas, Albinas Mitrulevičius, Marija Aušrinė Pavilionienė, Ričardas Sargūnas, Vytautas Saulis ir Mečislovas Zasčiurinskas.
Generalinis prokuroras Darius Valys yra paprašęs parlamento panaikinti Seimo narės N. Venckienės teisinę neliečiamybę. Jis paprašė sutikimo leisti patraukti Seimo narę baudžiamojon atsakomybėn, ją suimti ir kitaip suvaržyti jos laisvę.
D. Valys išdėstė parlamentarams ikiteisminių tyrimų metu gautus duomenis apie N. Venckienės galimai padarytas nusikalstamas veikas.
Pasak jo, ikiteisminių tyrimų metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad N. Venckienė 2010 m. lapkričio 17 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teisingumą vykdantį teismą, nevykdė Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. gruodžio 16 d. sprendimo, kuriuo buvo įpareigota skubiai perduoti vaiką jo motinai, 2012 metų gegužės 17 d. trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą; piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką; panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui.
"N.Venckienė, priešindamasi vaiko paėmimui, vaiko akivaizdoje tyčia ne mažiau kaip penkis kartus spyrė nukentėjusiajai Laimutei Stankūnaitei į pilvą ir kojas, taip padarė nežymų sveikatos sutrikdymą ir traumavo mergaitę", - sakė D. Valys.
Kalbėdama su žurnalistais N. Venckienė kategoriškai paneigė šiuos jai metamus kaltinimus, tvirtindama, kad "viso to nebuvo".
Parlamentarė tvirtino, kad prašys laikinosios tyrimo komisijos posėdyje parodyti gegužės 17 d. Garliavos įvykių vaizdo įrašą.
Rašyti komentarą