Gabrielius Landsbergis ragina kol kas nekeisti Seimo komitetų sudėčių
Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ragina Seimo narius susilaikyti nuo bet kokių skubotų veiksmų keičiant Seimo komitetų sudėtis tol, kol nėra išspręstos problemos Socialdemokratų frakcijoje.
Siekdamas aiškumo, kurie socialdemokratai yra valdančiojoje daugumoje, o kurie ne, G. Landsbergis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją su prašymu išaiškinti, ar šeši su Socialdemokratų frakcijos daugumos nuomone nesutinkantys jos nariai prieš jų valią gali būti laikomi valdančiosios koalicijos dalimi, ar vis dėlto jie dirba mažumoje.
„Situacija Seimo valdančiojoje koalicijoje kelia didelį susirūpinimą. Premjeras skelbia turintis koaliciją ir daugumą Seime, tačiau šeši socialdemokratai skelbiasi nedirbantys valdančiojoje koalicijoje. „Darbiečio“ Petro Čimbaro pozicija irgi nėra aiški, girdime, kad jis taip pat linksta dirbti ne daugumoje ar bent jau ne su Andriaus Palionio grupe, kuri veikia prieš Lietuvos socialdemokratų partijos oficialius sprendimus. Taigi valdančioji koalicija realiai teturi 67-68 balsus, o tai yra žymiai mažiau, nei reikia formaliai Seimo daugumai. Šis faktas leidžia abejoti, ar Seime tikrai turime kažkokią daugumą, o jai nesant - nebeaiškios nei komitetų pirmininkų, nei kitų parlamento vadovybės pozicijų kvotos. Viskas keičiasi taip greitai, kad visiškai nenustebčiau, jei dar šią savaitę Seime pamatytumėme dvi socialdemokratų frakcijas. Tai vėlgi reikštų sumaištį ir pagal Statutą privalomus pasikeitimus komitetuose. Todėl raginu neskubėti Seimo komitetuose priimti sprendimų, kurie stabdytų Seimo darbą ir kuriuos vėliau reikėtų koreguoti“, - sako G. Landsbergis
TS-LKD frakcijos seniūno nuomone, reikėtų palaukti Etikos ir procedūrų komisijos išaiškinimo ir leisti socialdemokratams išsispręsti savo vidaus problemas, o tik tada imtis kokių nors keitimų komitetuose ar kitose Seimo struktūrose.
Pasak G. Landsbergio, skuboti, emocionalūs, neapgalvoti sprendimai gali sukelti daug sumaišties komitetų darbe, o tai, kaip ir visa ši politinė suirutė, gali paralyžiuoti svarbių sprendimų priėmimą artėjant biudžeto projektui.
Rašyti komentarą