Vizito metu B. Vėsaitė susitiks su Europos Komisijos nariu, atsakingu už vidaus rinką ir paslaugas, Mišeljė Barnjė (Michel Barnier), Europos Parlamento Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komiteto pirmininku Malkolmu Harboru (Malcolm Harbour), Latvijos ekonomikos ministru Danieliu Pavlutu. Taip pat planuojami susitikimai su kitų ES valstybių narių ūkio ministrais ir Europos Sąjungos Tarybos generalinio sekretoriato pareigūnais.
Europos Komisija pristatytas veiksmų planą "Verslumas 2020", kurio iniciatyvos svarbios tiek ES, tiek nacionaliniu lygiu. Planas turės teigiamos įtakos naujų verslų kūrimui, dirbančių žmonių skaičiaus ir konkurencingumo didinimui. Šiuo dokumentu siekiama skatinti verslumą Europoje, išskiriant pagrindines strategines kryptis: verslumo ugdymas ir mokymas, verslo sąlygų gerinimas ir tikslinių grupių verslumo skatinimas.
Pasak ūkio ministrės, Lietuvoje vykdoma nemažai nacionalinių verslo sąlygų gerinimo ir verslumo skatinimo iniciatyvų, pavyzdžiui, verslo priežiūrą atliekančių institucijų optimizavimo reforma, plečiama parama verslui finansų inžinerijos priemonėmis, teikiami pirmųjų verslo metų krepšeliai, konsultacinė parama norintiems pradėti arba ką tik pradėjusiems verslą, vykdomos jaunimo verslumą, užimtumą, jų geresnę integraciją į darbo rinką skatinančios priemonės.
Konkurencingumo tarybos posėdžio metu bus diskutuojama ES bendrosios rinkos potencialo ir konkurencingumo klausimais. Lietuvos nuomone, atviros ir verslui palankios aplinkos kūrimas - viena esminių ES konkurencingumo didinimo krypčių. Bendrosios rinkos srityje ES jau yra priėmusi nemažai sprendimų, todėl vis didesnį dėmesį vertėtų skirti tų sprendimų įgyvendinimui prižiūrėti ir bendrosios rinkos valdymui stiprinti.
"Sustiprinus bendrosios rinkos valdymą, turėtų pagerėti visų, įskaitant ir Paslaugų direktyvą, ES bendrosios rinkos teisės aktų įgyvendinimas", - sakė B.Vėsaitė.
Antradienį B.Vėsaitė pasirašys susitarimą dėl bendro patentų teismo. Ūkio ministrę pasirašyti šį susitarimą savo dekretu įgaliojo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Tikimasi, kad bendro patentų teismo įsteigimas sustiprins ES konkurencingumą pasaulio mastu, o nauja bendra patentų sistema skatins inovacijas.
Rašyti komentarą