Aukcioną pralaimėję verslininkai įtarinėja Savivaldybę.

Didžiausią Klaipėdos savivaldybės turto privatizavimo procesą vėl persekioja nesėkmės.
Praėjusią savaitę vykusiame bendrovės "Specialus autotransportas" akcijų pardavimo aukcione pralaimėjusių dviejų bendrovių atstovai mano, jog Savivaldybė pažeidė aukciono vykdymo procedūrą, todėl jį apskundė ir reikalauja akcijų pardavimą skelbti iš naujo. Priešingu atveju žadama kreiptis į teismą.
Tuo tarpu uostamiesčio Savivaldybės atstovai teigia esą tikri, jog procedūros nebuvo pažeistos ir pralaimėję verslininkai paprasčiausiai nori sustabdyti privatizavimo procesą, iš kurio jie jau iškrito.
Vis dėlto vakar posėdžiavusi Savivaldybės Privatizavimo komisija nesiėmė tvirtinti "Specialaus autotransporto" pardavimo aukciono rezultatų ir tą žada daryti tik po to, kai savo išvadas dėl verslininkų skundų pateiks Savivaldybės juristai.
Taigi vienintelė miesto gatves žiemą valanti įmonė ir toliau lieka nežinioje, kuri, beje, tęsiasi jau nuo praėjusių metų, kuomet jos privatizavimas nesėkme baigėsi dėl to, kad akcijų pirkėjas laiku nesumokėjo pinigų.

Aiškinasi, kur buvo vokai

Kaip jau rašėme, "Specialaus autotransporto" akcijų pardavimo aukcione praėjusią savaitę didžiausią kainą - 4,6 mln. Lt - pasiūlė Vilniuje registruota bendra su JAV bendrovė "Caslin Baltic".
Tuo tarpu atitinkamai 4,5 mln. Lt bei 4,3 mln. Lt pasiūliusių bendrovių "Satubras" bei "Kopų lūgnė" atstovams įtarimą sukėlė tai, jog priimant vokus su jų pasiūlymais dalyvavo ne visi aukciono vykdymo komisijos nariai, o tik vienas administracijos darbuotojas - Savivaldybės Įmonių skyriaus vedėjos pavaduotojas Jonas Navickas.
Be to, bendrovių atstovams išeinant iš kabineto, vokai liko gulėti ant stalo, nors esą jų akivaizdoje turėjo būti sudėti į seifą.
Dokumentai praėjusį trečiadienį buvo priimami iki 12 val., o aukcionas vyko tą pačią dieną, 14 val. Verslininkai sako norintys išsiaiškinti, kur tas dvi valandas buvo vokai su jų pasiūlymais. Mat esą jiems kyla įvairių įtarimų, juolab kad skirtumas tarp pasiūlytų kainų yra labai menkas.
Abu pralaimėję dalyviai reikalauja pakartotinai skelbti aukcioną ir kol kas teigė lauksiantys, ką jiems atsakys Savivaldybės valdininkai. Verslininkai neatmetė galimybės, jog kreipsis ir į Administracinį teismą.
Beje, vienas iš jų teigė tikrai eisiantis iki galo, nes po to, kai prieš metus dalyvavo "Klaipėdos pasažo" privatizavimo konkurse ir jį pralaimėjo, iš teisėsaugos institucijų gavo informacijos, jog jis esą buvo apgautas. Tačiau tuomet teisybės neieškojęs.

Iš pradžių pretenzijų neturėjo

Kaip vakar Privatizavimo komisijai paaiškino Jonas Navickas, visi trys vokai su pasiūlymais buvo atnešti trečiadienį, keliolika minučių prieš dvylika.
Visi jie buvo užregistruoti, o vėliau sudėti į seifą. Baigiantis dokumentų priėmimo terminui, į kabinetą buvo užėjęs ir miesto vicemeras Vidmantas Plečkaitis.
Prasidėjus aukcionui, anot J. Navicko, vokai buvo ištraukti iš seifo ir parodyti dalyviams, idant jie įsitikintų, jog vokai nepažeisti. Niekas jokių pretenzijų tuomet nepareiškė.

Seifas - neprivalomas

Savivaldybės Turto departamento direktorė teigė esanti įsitikinusi, kad aukciono procedūra nebuvo pažeista. Tai ji motyvuoja 1997 metų gruodį Vyriausybė patvirtintais Valstybės ir savivaldybių turto pardavimo viešo aukciono būdu nuostatais.
Juose teigiama, jog dokumentus privatizavimo aukcionui gali priimti Savivaldybės administracijos darbuotojas, o ne komisija, be to, nuostatuose apskritai neužsimenama apie jokius seifus - jie, pasak valdininkės, esą apskritai neprivalomi ir Klaipėdoje naudojami tik dėl saugumo.
D. Netikšienės teigimu, remiantis minėtais nuostatais, vokas su pasiūlymais gali būti atsiųstas net registruotu paštu, todėl aukcioną pralaimėjusių verslininkų pretenzijos esančios visiškai nepagrįstos.
Beje, Privatizavimo komisijoje dirbančius politikus neabejoti valdininkų sąžiningumu skatina ir tai, jog aukcioną laimėjęs pasiūlymas buvo atneštas ir užregistruotas pats pirmas, todėl esą praktiškai nėra galimybės, jog jis buvo koreguojamas atsižvelgus į vėliau atneštuose pasiūlymus nurodytas kainas.
Vis dėlto, Privatizavimo komisijos nario Š. Reikalo nuomone, ateityje reikėtų pakoreguoti aukcionų vykdymo tvarką, nes kelių valandų pertrauka tarp dokumentų priėmimo ir vokų atplėšimo esanti visiškai nereikalinga.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder