Tai numatančias Pridėtinės vertės įstatymo pataisas, atsižvelgiant į prastėjančią šalies demografinę situaciją, įregistravo Seimo narės socialdemokratės Rasa Budbergytė, Dovilė Šakalienė ir Raminta Popovienė.
Jų nuomone, priėmus siūlomas įstatymo pataisas, turėtų sumažėti kūdikių maistelio, taip pat sauskelnių mažmeninės kainos.
„Karantinas dėl COVID–19 jau palietė ištisus sektorius, darbo neteko daugybė jaunų žmonių, tarp jų šeimos maitintojų. Dabartinė sudėtinga situacija ir prognozuojamas ekonomikos sulėtėjimas gali lemti emigraciją. Mažėjant dalies žmonių pajamoms, ypač sudėtingoje situacijoje atsiduria asmenys su mažais vaikais. Didelę dalį tokios šeimos biudžeto sudaro išlaidos maisto produktams, kūdikių maistui ir sauskelnėms. Norėdami palengvinti šių asmenų pragyvenimo naštą, siūlome lengvatinį – 9 procentų PVM tarifą kūdikių maisto produktams bei vaikiškoms sauskelnėms. ES direktyva šioms prekių kategorijoms nedraudžia taikyti sumažintą PVM tarifą“, – sako projekto autorės Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė R. Budbergytė, D. Šakalienė ir R. Popovienė.
Jų duomenimis, šiuo metu išskirtinai kūdikių maistui taikomą lengvatinį PVM tarifą yra nustačiusi Čekija. Vaikų sauskelnėms Jungtinėje Karalystėje, Airijoje taikomas nulinis PVM tarifas, o Portugalijoje – 6 procentų tarifas, Lenkijoje – 8 procentų (ne visoms rūšims). Kaip nurodoma dokumento aiškinamajame rašte, Airijoje taikomas nulinis tarifas vaikų avalynei ir vaikų drabužiams, o Liuksemburge – drabužiams ir avalynei, skirtai vaikams iki 13 metų, Jungtinėje Karalystėje taikomas sumažintas tarifas mažų vaikų drabužiams ir avalynei.
Projekto iniciatorės pažymi, kad Europos Sąjungoje tik Lietuvoje, Bulgarijoje, Danijoje ir Estijoje nėra taikomas lengvatinis PVM tarifas maisto produktams.
Šiuo metu galiojančiame įstatyme kūdikių maisto produktams bei vaikų sauskelnėms taikomas standartinis 21 procento PVM tarifas.
Rašyti komentarą