„Lietuvoje paskelbus karantiną ir atšaukus kultūros ir sporto renginius, žmonės negalėjo panaudoti maždaug 300 tūkst. įsigytų bilietų. Gindami vartotojų teises, šiuo nelengvu metu turime padėti ir renginių verslui, patiriančiam didelių nuostolių. Todėl naujoje bilietų kompensavimo tvarkoje išlaikyta pusiausvyra tarp vartotojų ir renginių organizatorių interesų“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.
Įstatyme dėl COVID-19 poveikio vartojimo sutartims, teikiant renginių organizavimo paslaugas, numatyta, kad dėl karantino draudimų neįvykus renginiui, paslaugų teikėjas per 30 dienų nuo šio draudimo panaikinimo turi nustatyti kitą renginio datą. Ši data negali būti vėlesnė nei vieneri metai, kai buvo panaikintas draudimas. Tokiu atveju negalima iš vartotojo reikalauti jokių papildomų mokesčių prie jau sumokėtos bilieto kainos.
Vartotojas gali nesutikti su nustatyta vėlesne renginio data ir apie tai turės pranešti per 60 dienų, praėjus nuo skelbimo apie kitą renginio datą. Tokiu atveju per 30 dienų paslaugų teikėjas suteikia vartotojui kuponą, kurio vertė yra ne mažesnė kaip už bilietą sumokėtų pinigų suma ir jam netaikomi jokie papildomi mokesčiai. Kuponu bus galima apmokėti už bilietus į būsimus to paties paslaugų teikėjo organizuojamus renginius. Jeigu kuponas per 12 mėnesių liks nepanaudotas, asmuo per 14 dienų galės atgauti kupono vertę atitinkančią pinigų sumą.
Jeigu paslaugų teikėjas neorganizuoja renginio kitu laiku, jis privalo grąžinti už bilietą sumokėtą kainą ne vėliau kaip per 44 dienas nuo karantino metu nustatyto renginių ir susibūrimų draudimo panaikinimo.
Šis įstatymas bus taikomas tais atvejais, kai bilietai buvo įsigyti iki šių metų kovo 15 d. įskaitytinai, ir kai renginys turėjo įvykti per karantiną arba praėjus 3 mėnesiams po karantino panaikinimo.
Rašyti komentarą