Žmogiškai klysti galima tik policininkams

Žmogiškai klysti galima tik policininkams

Pajūrio policininkai žino, kad klysti yra žmogiška. Tačiau tik tada, kai klaidas daro jie patys. Tuo tarpu eiliniai mirtingieji turi atsakyti net už menkiausią nusižengimą.

Uostamiesčio verslininkas Aleksandras dar ir šiandien puikiai prisimena kovo 10 d. įvykusį susitikimą su Klaipėdos apskrities VPK Patrulių rinktinės pareigūnais. Ir ne dėl to, kad buvo nubaustas už administracinį nusižengimą. Vyras sutinka, kad jį tikrai padarė. Tačiau tvirtai įsitikinęs, jog pareigūnai taip elgtis negali.

Istorija prasidėjo, kai į savąjį automobilį sėdusį ir vos važiuoti pradėjusį klaipėdietį sustabdė iš priešpriešos atvažiuojantys policininkai. Priežastis - neįjungtos artimosios šviesos.

„Taip ir buvo. Nebuvau jų įjungęs. Prisipažinau, kad padariau klaidą. Kadangi nusižengimas nedidelis ir padarytas vos pradėjus važiuoti, tikrai tikėjausi, kad pareigūnai mane žodžiu įspės ir paraginę būti atidesniu, palinkės gero kelio. Tačiau vietoje to išgirdau, jog už visas klaidas reikia atsakyti. Paėmė dokumentus ir ėmė rašyti protokolą. Mane sustabdė siauroje gatvėje, tad aš pasiūliau pasitraukti ir netrukdyti kitiems vairuotojams, kurie norėdami pravažiuoti turėjo vos ne ant šaligatvio „lipti“. Nesutiko. Sakė, nemokyk mūsų dirbti. Protokolo rašymas užtruko. Sustabdė 21.50 val., o rašyti baigė 23 val. O juk buvo vėlus šeštadienio vakaras. Tikrai netikiu, kad savaitgalio vakarais mieste tvarką prižiūrintiems Klaipėdos policininkams nėra ką veikti“, - tikino pirmąją neįgalumo grupę turintis 57 metų vyras.

Aleksandrą nustebino, kad tiek ilgai trukęs procesas baigėsi jam skirtu įspėjimu. Kadangi jau buvo sutemę, klaipėdietis protokolą pasirašė atidžiai neperskaitęs. Grįžus į namus paaiškėjo, kad vertėjo tai padaryti.

„Mane nubaudė ne tik už tai, kad nebuvau įjungęs artimųjų šviesų. Pasirodo aš policininkams „nepateikiau“ vairuotojo pažymėjimo, automobilio techninės apžiūros, registracijos ir civilinės atsakomybės draudimo dokumentų. Nieko nelaukęs nuvažiavau į policijos komisariatą, į kurį buvo iškviesti ir mane sustabdę pareigūnai. Jie pasakė, kad klysti yra žmogiška. Sutinku, bet išeina, kad tai galioja tik policininkams, nes visi kiti už klaidas turi atsakyti. Įdomiausia, kad, matyt, jau žinodami dėl ko yra kviečiami, jie į komisariatą atsivežė ranka ištaisytą man surašytą protokolą. Ar tai negali būti dokumentų klastojimas? Policininkai elgėsi ir labai nepagarbiai. Buvo akivaizdžiai nepatenkinti, jog aš atvykau į komisariatą ir viską papasakojau. Neva, ko aš čia ieškau nuotykių „ant savo galvos“, - „Vakaro žinioms“ sakė Aleksandras.

Pamanęs, kad ši istorija galėtų sudominti su negerovėmis policijoje kovojančius teisėsaugininkus, po kurio laiko verslininkas kreipėsi į Klaipėdos apskrities VPK Imuniteto valdybos viršininką Andrių Balsį. Tačiau šis informavo, kad kolegomis pasidomės tik tuo atveju, jei sulauks ne žodinio pranešimo, o oficialaus pareiškimo. Suprasdamas, jog pareigūnams darbo ir taip netrūksta, klaipėdietis tikina jo rašyti tikrai nežadantis.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder