Įtariamieji buvo sulaikyti antradienį Vilniaus rajone, greta Nemenčinės, važiuojantys automobiliu. Baimindamiesi, kad jie nepaspruktų, kriminalistai į pagalbą buvo pasitelkę kelių policijos pareigūnus, jie imitavo eilinį vairuotojų patikrinimą.
Trečiadienį Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas leido trims mėnesiams suimti Ryšardą Tripuckį, Albertą Tunkevičių ir Andžejų Gulbickį. Nors prokuroras prašė tokiam pat terminui taikyti kardomąją priemonę Ričardui Neverai, teismas leido jį suimti 15 parų.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovas Kęstutis Lančinskas teigė, kad šis vyras nėra generalinio prokuroro pavaduotojo Andriaus Neveros pusbrolis. Tai patvirtino ir Generalinė prokuratūra.
Pasak K.Lančinsko, ikiteisminis tyrimas dėl šios grupuotės galimo sukčiavimo buvo atliekamas jau seniai, įtariamiesiems inkriminuojama dešimt nusikalstamos veikos epizodų. Pareigūnas neslėpė, kad šioje veikoje yra įžvelgiamos sąsajos mažiausiai su trimis mirtimis žmonių, kurių nekilnojamąjį turtą sukčiavimo būdu greičiausia pasisavino sulaikytieji.
"Šį tyrimą vykdo Smurtinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, nes yra nustatytos kelios įtartinos mirtys. Tų keistomis aplinkybėmis mirusių žmonių turtas buvo užvaldytas. Yra bent trys keistos mirtys, kurios, mūsų manymu, susijusios. Pavyzdžiui, žmogus sušalo netyčia miške. Paskui jo giminaičiai nerado jokio turto. Kitas žmogus numirė netyčia apsinuodijęs alkoholiu. Jo giminaičiai turto taip pat nerado. Tuo metu, kai žmonės mirė, įtarimų dėl smurtinės mirties nebuvo, tačiau dabar mes matome tam tikrų sąsajų su dingusiu turtu", - tvirtino K.Lančinskas.
Komisaro teigimu, aukas, iš kurių sukčiavimo būdu buvo atimamas turtas, įtariamieji rasdavo pagal skelbimus, kuriuose siūlydavo tarpininkavimo paslaugas parduodant nekilnojamąjį turtą, arba ieškodavo asmenų, kurie skelbdavosi pardavinėjantys turtą. Kai kurios aukos rastos sužinojus, kokį turtą jos valdo. Turtą įtariamieji užvaldydavo patikliems žmonėms davę pasirašyti vekselius, įkalbinę pasirašyti dovanojimo sutartis arba generalinius įgaliojimus turtą parduoti.
"Sulaikytų įtariamųjų veikos braižas buvo labai įžūlus, ciniškas. Jų elgesys su nukentėjusiais irgi buvo labai ciniškas. Jie orientuodavosi į patiklius žmones, jų turto vertę ir turto dydį. O patikliausi, aišku, yra pagyvenę žmonės. Jie žiūrėjo, ar tie žmonės yra pažeidžiami, ar galima bus iš jų ko nors išpešti", - sakė Vilniaus policijos vadovas.
Pareigūnas teigė norintis įspėti, kad sudarydami sandorius dėl nekilnojamojo turto su nepažįstamaisiais asmenimis jais aklai nepasitikėtų.
"Šių įvykių užuomazgos yra maždaug dvejų metų senumo. Tąkart mes vykdėme tyrimą ir atskleidėme nusikaltimą, kai apgaule buvo užvaldytas butas, priklausęs pagyvenusiam Vilniaus miesto gyventojui. Tuomet mes pradėjome tai tyrinėti kaip reiškinį, o ne kaip atskirus faktus. Padarėme tam tikras išvadas, buvo nustatyti tam tikri dėsningumai, tada ir išaiškinome šitą grupuotę", - sakė Vilniaus apskrities policijos vadovas.
K.Lančinskas teigia kol kas negalintis pasakyti, kokia užvaldyto svetimo turto vertė, tačiau kalbama apie kelis milijonus litų. Vien paskutiniame tiriamame epizode ketvertukas įtariamas sukčiavimo būdu įgijęs Vilniaus senamiestyje esantį apie 800 tūkst. litų vertės butą bei vertingą sklypą Molėtų rajono paežerėje. Komisaro teigimu, dar rasta tik dalis įtariamiesiems priklausančio turto, taip pat aiškinamasi, ar jo nėra įgijusios ketvertuko giminės.
Komisaro teigimu, sostinės policija tiria dar vieną panašų sukčiavimo atvejį, tačiau nepanoro atskleisti, kada bus sulaikyti įtariamieji.
K.Lančinsko pavaduotojas Antonis Mikulskis, kuriam pavaldūs kriminalinės policijos pareigūnai, "Respublikai" teigė, kad panašiame ikiteisminiame tyrime dėl svetimo turto užvaldymo sukčiavimo būdu jau yra nuteistas buvusio premjero Gedimino Vagnoriaus žentas Antanas Butkus. Dėl kito panašaus sukčiavimo atvejo šio vyro laukia dar vienas teismas.
Parengta pagal dienraštį "Respublika"
Rašyti komentarą