350 tūkst. litų - tiek šiemet į parduotuvių apsaugą investavo "Maxima".
Būtinybę gintis nuo vagišių išprovokavo šalyje prastėjanti kriminogeninė situacija. Taip tikina "Maximos" Apsaugos departamento vadovas Vygantas Kuprys.
Anot jo, apsauga stiprinama, didinant parduotuves saugančių apsaugos darbuotojų skaičių ir investuojant į modernias apsaugos technologijas. Panaši situacija yra ir kituose didmenininkų tinkluose.
Naktimis stebi centralizuotai
Šiemet "Maximos" parduotuvėse buvo įrengtos naujos skaitmeninės stebėjimo kameros, ištisą parą fiksuojančios padėtį parduotuvėse ir informaciją siunčiančios į centrinį stebėjimo punktą.
Naujovė pasitvirtino, parduotuves stebint ir naktį, šiemet daugiau nei pusė bandymų apiplėšti prekybos centrus buvo nesėkmingi.
Sustiprinta ir fizinė parduotuvių apsauga. Visas jas Lietuvoje ištisą parą saugo net dviejų saugos tarnybų darbuotojai. Manoma, kad pasitelkus didesnes apsaugos darbuotojų ir policijos pareigūnų pajėgas pavyks operatyviau užkirsti kelią daugeliui apiplėšimų.
Dalis vertingesnių ar dažnu vagišių grobiu tampančių prekių - cigaretės, brangūs alkoholiniai gėrimai - tamsiuoju paros metu išnešamos iš prekybos salių. Buvo įrengti ir modernūs elektroniniai seifų užraktai, užkertantys kelią parduotuvėse esančių seifų plėšimams.
Remiantis "Maxima" statistika, nuo metų pradžios tinklui priklausančios parduotuvės vagių taikiniu tapo 22 kartus, 12 bandymų apiplėšti buvo nesėkmingi.
Vagia ir darbuotojai
"Rimi" tinklo parduotuvėse vagysčių skaičius, lyginant su 2008 metais, pernai sumažėjo beveik 9 proc. Kokia situacija yra šiemet, tinklas statistikos nepateikia.
"Rimi" parduotuvėse labiausiai vagiamos prekės: alkoholis, cigaretės, mėsos gaminiai, parfumerija ir saldumynai.
"Vagis skirstome į kelias grupes - vaikus, impulsinius (tai žmonės, kurie atėjo į prekybos centrą neturėdami ketinimų vogti, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių taip sugalvojo pasielgti staiga), profesionalius, savus darbuotojus ir tuos, kurie turi įvairias priklausomybes, pavyzdžiui, narkomanai", - teigė "Rimi" atstovė ryšiams su visuomene Jovita Bagdonaitė.
Anot jos, labiausiai vagiama Vilniaus ir Kauno parduotuvėse.
"Negalime teigti, jog situacija ypač bloga, bandymų įsilaužti šiais metais pasitaikė vos keletas. Žinoma, mūsų dėmesys šiuo laikmečiu taip pat yra ypač koncentruotas į saugumą, todėl ir pavyko sumažinti vagysčių skaičių", - kalbėjo J. Bagdonaitė.
Anot jos, siekiant apsaugoti turtą, tinklo vadovai dažnai rengia susitikimus su apsaugos kompanijų atsakingais asmenimis.
"Rimi" analizuoja šalies kriminogeninę situaciją, ruošia apsaugos vykdymo planus ir procedūras, reikalauja iš apsaugos kompanijų, kad jų darbuotojai dirbtų profesionaliai ir kompetetingai. Taip pat yra diegiamos ir tobulinamos techninės apsaugos priemonės.
Kiek šiemet "Rimi" investavo į apsaugą - nepranešama.
Diegia modernias technologijas
Prekybos tinklo "Norfa" atstovo spaudai Dariaus Ryliškio teigimu, prasidėjus krizei, teko atleisti daugumą tinklo darbuotojų, tarp jų - ir apsaugininkus. Tačiau netrukus apsaugą teko stiprinti dėl masiškų vagysčių.
"Tai darome atsižvelgdami į konkrečių parduotuvių statistiką. Stipriname tose, kurios patiria daugiausiai nuostolių", - sakė D. Ryliškis.
Jo teigimu, "Norfa" apsaugą stiprina keliomis kryptimis: didina apsaugos darbuotojų skaičių ten, kur labiausiai reikia, keičia saugos tarnybas, jei šios dirba aplaidžiai ir investuoja į modernias apsaugos technologijas.
Pavyzdžiui, šiemet "Norfa" parduotuvių signalizacijos yra su jutikliais, kurie iškart sureaguoja pjaunant parduotuvės stogą ar sieną. Taip pat sustiprinta parduotuvių stogų apsauga, plečiamos signalizacijų plotų ribos.
Po to, kai vagys įsigudrino išsinešti su savimi ir seifus, "Norfa" investavo į jų sustiprinimą. Dabar seifus kur kas sunkiau atplėšti nuo žemės, sumontuoti geresni, tvirtesni šarvai.
Ypač daug dėmesio buvo skirta pagrindiniams šio prekybos tinklo sandėliams esantiems Kėdainiuose. Jie stebimi moderniomis skaitmeninėmis kameromis.
"Su šių kamerų pagalba saugomės nuo vidinių vagysčių. Jos puikiai pritraukia vaizdą, galima greitai išsiaiškinti, ar tam tikros prekės iš tiesų nukeliavo į pristatymo vietas. Pavyzdžiui, jei parduotuvė informuoja, kad negavo degtinės dėžės, su šių kamerų pagalba įmanoma atsekti, kas tą dėžę paėmė ir kur ji nukeliavo", - kamerų pranašumus vardijo D. Ryliškis.
Rašyti komentarą