Policininkai tarėsi su socialiniais darbuotojais

Policininkai tarėsi su socialiniais darbuotojais

Pastaruoju metu padaugėjo vagysčių ir sukčiavimo atvejų, kai nusikaltimus įvykdė moterys, manipuliuodamos tariamai užimamomis socialinių darbuotojų ar kitų valstybės tarnautojų pareigomis.

Todėl gruodžio 14 d. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo R. Vaitkevičiaus iniciatyva pasitarimui į komisariatą buvo pakviesti socialinių darbuotojų turinčių įstaigų atstovai.

Susitikime dalyvavo Klaipėdos m. savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja A. Liesytė, Klaipėdos krašto socialinių darbuotojų asociacijos pirmininkas S.Liekis, Klaipėdos m. socialinės paramos centro direktoriaus pavaduotoja E.Buivydaitė.

Kriminalinės policijos informacijos analizės skyriaus parengta situacijos analizė rodo, jog 2015-2016 m. Klaipėdos apskrityje buvo įvykdyta 16 tokio pobūdžio nusikaltimų – 13 atvejų Klaipėdos m. (daugiausia pietinėje miesto dalyje), du atvejai Palangoje ir vienas sukčiavimo atvejis užfiksuotas Kretingos m. Dažniausiai anot pareigūnų, apsimetama socialiniais darbuotojais, savivaldybės specialistais arba elektros tinklų darbuotojais, rečiau – gydytojais, SODROS atstovais.

R. Vaitkevičius akcentavo būtinybę parengti bendrą veiksmų ir priemonių planą, kad būtų užkardyta galimybė pasinaudojant senų žmonių patiklumu patekti į jų namus ir pasisavinti jų pinigus ar vertingus daiktus.

Kaip prevencijos priemones nutarta parengti TV žinių metu ir interneto portaluose tinkamą rodyti video siužetą apie sukčiavimo schemas ir kelius joms sustabdyti, išleisti bendrą informacinį bukletą su kontaktiniais visų Klaipėdos m. socialinių tarnybų numeriais ir bendra informacija kaip, kada ir kokiu tikslu pas senyvo amžiaus asmenis lankosi socialiniai darbuotojai.

Prevencijos skyriaus pareigūnai nuolat rengs prevencines priemones-susitikimus su senjorais, informuodami juos apie sukčių veikimo metodus.

Klaipėdos krašto socialinių darbuotojų asociacijos pirmininkas Saulius Liekis akcentavo, jog socialiniai darbuotojai niekuomet neprašo parodyti ar pakeisti grynų pinigų, taip pat niekuomet neprašo leisti pasinaudoti vonios kambariu ar apžiūrėti butą, dažniausiai apie savo atvykimą gyventoją informuoja telefono skambučiu iš anksto nurodydami atvykimo tikslą ir suderindami laiką, atvykę parodo darbuotojo pažymėjimą, o medikai ir elektros tinklų darbuotojai visuomet vilki uniformas ar turi skiriamuosius ženklus ant rūbų, tad asmenų neatitinkančių šio aprašymo vertėtų neįsileisti į savo namus.

Pareigūnai ir socialinių tarnybų atstovai taip pat prašo gyventojų bendruomenių narius, senjorų artimuosius ir kaimynus, pastebėjusius ką nors įtartina nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112, mat kaip rodo tyrimas, tokį sukčiavimo būdą pasirinkę asmenys aplanko ne vieną senjorą, kol randa ką nugvelbti, tiesiog ne visi sukčių aplankyti asmenys kreipiasi į pareigūnus.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder