Policijos gretas retina ir strateginis objektas

Policijos gretas retina ir strateginis objektas

Klaipėdos gatvėse ėmė mažėti policijos patrulių, mat jie vienas po kito eina dirbti arba artimiausiu metu ketina įsidarbinti Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo apsaugininkais.

Iš Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Patrulių rinktinės 141 etato laisvi net 38, Kelių policijos biurui trūksta beveik pusės pareigūnų - iš 60 etatų užimti tik 34.

„Žuvis neria, kur giliau... Patrulių algos yra mažos, o nuėję dirbti į terminalą jie prisidurtų mažiausiai po 50-60 eurų kas mėnesį“, - LŽ teigė vienas policininkas.

Nenori išleisti

SGD terminalo apsaugininko darbas yra viliojantis dėl keleto priežasčių: didesnė alga, kategorija ir palyginti ramus, švarus darbas. Pareigūnai įsidarbina Viešojo saugumo tarnyboje prie Vidaus reikalų ministerijos, todėl jie nepraranda jokių socialinių garantijų. Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio teigimu, terminalą saugo apie 30 žmonių, vėliau jų skaičius gali išaugti iki 50.

LŽ duomenimis, pastaruoju metu iš Klaipėdos gatvių dirbti į SGD terminalo apsaugą perėjo penki Klaipėdos apskrities VPK Patrulių rinktinės pareigūnai, tai padaryti planuoja dar aštuoni. „Taip, situacija mums nemaloni. Jei išeina patyrę pareigūnai, tai yra didelė žala mums, visuomenei, kurios saugumu jie rūpinosi gatvėse. Vadovybė stengiasi išlaikyti patyrusius pareigūnus Klaipėdos apskrities VPK, jie tikrai neišleidžiami lengva ranka. Pareigūnams pasiūlomos geresnės darbo sąlygos. Patrulių labai trūksta ir tarp kelių policininkų“, - LŽ komentavo Klaipėdos apskrities VPK atstovas spaudai Albinas Strumyla.

Patrulių trūkumą kaip aiškią problemą įvardijo ir minėto Klaipėdos apskrities VPK Operatyvaus valdymo skyriaus viršininkas Virginijus Zubauskas. "Pareigūnams, kurie pereina į SGD terminalo apsaugą, gal ir gerai, o mes netenkame patrulių ir nežinome, kuo juos pakeisti“, - sakė jis.

Lietuvos policijos mokykla kasmet parengia tik apie 200 naujų pareigūnų, o juos paskirsčius po visas šalies apskritis paspirtis policijai yra tarsi lašas jūroje. „Ką tik atėjęs dirbti patruliu pareigūnas į rankas gauna apie 320 eurų mėnesinę algą. Tai tikrai nėra didelis atlyginimas. Baigę Mykolo Romerio universitetą pareigūnai į gatves neina dirbti, jie renkasi geriau mokamą darbą, tad patrulių trūkumas yra tikrai didelė problema. Ji paaštrėjo ir dėl pageidavimų eiti dirbti į SGD terminalo apsaugą, ir dėl kas mėnesį į pensiją išeinančių pareigūnų“, - tikino V. Zubauskas.

Klaipėdos apskrities VPK Patrulių rinktinės vadas Igoris Lapinšas LŽ situacijos pernelyg nedramatizavo, bet ir jis užsiminė apie patrulius, išeinančius iš darbo dėl geresnių darbo sąlygų. „Taip, į SGD terminalą išėjo keli, bet tai nėra masinis reiškinys. O pareigūnų trūkumo problema yra sena, mūsų profesija nėra itin gerai mokama, ją renkasi palyginti mažai žmonių. Sukamės su tomis pajėgomis, kurias turime“, - teigė Patrulių rinktinės vadas.

Merginų desantas

Uostamiesčio gatvėse mažėjant policijos patrulių visuomenės saugumas kelia diskusijų ir dėl to, kad viešąją tvarką vis dažniau prižiūri merginos. „Policijos mokykla rengia naujus pareigūnus, tačiau didesnė jų dalis – merginos. Prieš keletą mėnesių jau buvo anekdotinė situacija, kai reikėjo siųsti pareigūnus tramdyti smurtautojų. Iš trijų tą dieną patruliuojančių ekipažų buvo tik vienas vyras, visos kitos – merginos", – tikino Klaipėdos apskrities VPK Operatyvaus valdymo skyriaus viršininkas V. Zubauskas.

Klaipėdiečiai policininkai LŽ atviravo, kad merginų pagausėjimas Patrulių rinktinėje vertinamas dvejopai. “Viena vertus, gerai, kai merginos ateina dirbti į policijos sistemą. Tačiau žinau, jog ne vienas kolega piktinosi, nes jaunos pareigūnės, užuot sutramdžiusios chuliganus, pačios ėmė šauktis policijos pagalbos. Tai kelia problemų, nes pareigūnai, užuot dirbę savo darbą, nuolat turi dengti dar ir mūsų merginas”, - tvirtino vienas Patrulių rinktinės pareigūnas. Pavyzdžiui, Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos biure iš 60 etatų užimti 34, ir net 14 etatų priklauso dailiosios lyties atstovėms. Dėl tokio skaičiaus moterų pareigūnių uostamiesčio vadinamieji “keliukai” yra unikalūs visoje Lietuvoje.

“Natūralu, kad mūsų merginoms prireikia pagalbos, tačiau mums apskritai neužtenka pradinės grandies pareigūnų”, - teigė A. Strumyla. Jam pritarė ir V. Zubauskas: esą bet koks kadrų papildymas yra gyvybiškai svarbūs norint kokybiškai užtikrinti visuomenės saugumą gatvėse.

“Praėjusį penktadienį ir savaitgalį Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnai sulaukė per 600 pranešimų. Tad akivaizdu, kad norint operatyviai į juos reaguoti reikia turėti ir pakankamai patrulių. Norėtųsi, kad gatvėse dirbtų daugiau pareigūnų. Dabar mieste dieną dirba trys patrulių ir vienas kelių policininkų ekipažas, o naktį paprastai dirba keturi patrulių ekipažai. Tačiau tam, kad klaipėdiečiai jaustųsi saugūs, reikėtų penkių ar net šešių”, - teigė V. Zubauskas.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder