Vairuotojas po tokio žingsnio kaipmat prisivirė košės - dabar turės sumokėti ne tik baudą, tačiau dėl galimo mėginimo papirkti pradėtas ir ikiteisminis tyrimas.
Kelių policijos tarnybos pareigūnai vyrą, vairavusį automobilį "Toyota Sienna", sustabdė todėl, nes šis nesegėjo saugos diržo.
Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Andromeda Grauslienė informavo, kad pareigūnui paprašius automobilio ir asmens dokumentų, vairuotojas, tikėdamasis išvengti administracinės atsakomybės, tarp dokumentų įdėjo 20 eurų banknotą.
"Deja, dažniausiai tokiu būdu ir mėginama papirkti pareigūnus - įdedant tarp dokumentų pinigus. Išties gaila, kad taip žmonės mėgina spręsti problemas", - pasakojo A. Grauslienė.
Policijos atstovė tikino, kad dėl mėginimo papirkti pareigūnus pradėtas ikiteisminis tyrimas. Bauda už važiavimą nesegint saugos diržo siekia nuo 30 iki 50 eurų, o nebaustas vairuotojas galėjo atsipirkti puse minimalios baudos - 15 eurų.
"Vargu, ar žmogus, duodamas registracijos dokumentus, paprašytas pateikti vairuotojo pažymėjimą, galėjo netyčia duoti kartu ir banknotą", - versija, kad galbūt pinigus vairuotojas tiesiog supainiojo su dokumentais, abejojo A. Grauslienė.
Ji sakė, kad nėra jaučiamas bandymų papirkti pareigūnus padažnėjimas. "Tiesiog yra tokių žmonių, kurie mano, kad problemos sprendžiamos taip. Dažniausiai tai būna vyresnio amžiaus žmonės, prisimenantys senus laikus, kai galėdavo ir norėdavo pasiūlyti kyšius. Tačiau dabar tai netoleruojama. Žmonės perspėjami, kokios už tokį pažeidimą būna pasekmės", - sakė A. Grauslienė.
"Kyšis išpurvina", - teigia pareigūnai, nesusigundantys ir itin milžiniškomis kyšių sumomis. Štai vasario pradžioje Kretingoje automobilį neblaivus vairavęs 36-erių metų vyras patruliams pasiūlė 10 tūkst. eurų kyšį atsisakydamas tikrintis blaivumą. Policijos departamentas tąkart pranešė, kad dėl bandymo papirkti pareigūnus pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Rašyti komentarą