Tyrimo metu nustatyta, kad kompiuteriais ir programine įranka prekiavusi įmonė, jau būdama nemoki, susijusiems asmenims neribotam laikui suteikė 2,8 mln. litų beprocentinių paskolų, tokiu būdu daugiau kaip 20 tūkst. litų sumažindama mokėtiną pelno mokestį ir dar labiau pablogindama įmonės finansinę padėtį.
Prieš iškeliant bendrovei bankroto bylą jos vadovas kur kas žemesne nei vidutinė rinkos vertė nusipirko dalį įmonės gamybinio pastato. Kadangi bendrovės pastatas parduotas už mažesnę kainą, bendrovė privalėjo perskaičiuoti parduoto turto pardavimo pajamas ir padidinti apmokestinamąsias pajamas beveik 660 tūkst. litų bei patikslinti pridėtinės vertės mokesčio (toliau- PVM) atskaitą.
"Tyrimo metu nustatyta ir daugiau pažeidimų – įmonei iškėlus bankroto bylą bankroto administratoriui neperduota prekių likučių už daugiau nei ketvirtį milijono litų bei dalies ilgalaikio turto – iš viso už daugiau nei milijoną litų, bendrovė taip pat nepatikslino šių prekių ir ilgalaikio turto PVM atskaitos, - sakė Klaipėdos AVMI viršininko pavaduotojas Virgilijus Beržanskis.
- Taip pat paaiškėjo, kad įmonė liko skolinga valstybei per 380 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio. Bendrovei, išsiregistravusiai iš PVM mokėtojų, nurodyta per 380 tūkst. litų patikslinti PVM atskaitą ir šia suma padidinti mokėtiną į biudžetą sumą“.
Rašyti komentarą