Kelių (tuomet - judėjimo) policija 1932-ųjų spalio 1 dieną pradėjo veikti Kaune, jos poreikis atsirado intensyvėjant eismui.
Remiantis istoriniais šaltiniais, anuomet privačių lengvųjų automobilių buvo mažiau nei viešojo transporto. Pavyzdžiui, Vilniaus krašte buvo registruoti 157 lengvieji ir 168 taksi automobiliai, 210 autobusų, 63 sunkvežimiai ir 39 motociklai.
Tuo tarpu eismo srautai uostamiestyje buvo šiek tiek mažesni, tad jis kontroliuoti pradėtas tik po Antrojo pasaulinio karo, kai čia buvo įkurtas Valstybinės autoinspekcijos padalinys.
Teigiama, kad tais laikais automobilių susidūrimų pasitaikydavo rečiau, o tarp dažniausiai fiksuojamų eismo įvykių buvo transporto priemonių partrenkti pėstieji, dviratininkai bei vadeliotojai.
"Žinoma, per tiek metų situacija Klaipėdos gatvėse kardinaliai pasikeitė. Tačiau užduotys liko tos pačios - užtikrinti eismo dalyvių saugumą. Jiems linkime sėkmės keliuose ir supratimo, kad kelių policininkas - ne tik baudėjas, bet ir pagalbininkas, mokytojas", - gimtadienio išvakarėse sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas Ramūnas Šideikis.
Kelių policijos 80-mečio proga šiandien Klaipėdos pramogų ir prekybos centre "Akropolis" atidaroma speciali paroda, kurioje bus galima išvysti istorines fotografijas, kitus su Kelių policija susijusius eksponatus. Paroda prie knygyno "Didysis Pegasas" atidaroma 14 val., ekspozicija veiks dvi savaites.
Rašyti komentarą