Prašymas buvo grindžiamas H. Daktaro ir kitų byloje figūruojančių asmenų baudžiamosios bylos sudėtingumu ir itin didele apimtimi. Prašyme taip pat buvo pažymima, kad Vilniaus apygardos teisme nuo 2009 m. gauta daugiau kaip dvi dešimtys itin sudėtingų bylų, o šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriuje yra 19 teisėjų, iš kurių du teisėjai yra teismo bei skyriaus pirmininkai, 11 teisėjų šioje byloje sprendė procesinės prievartos priemonių klausimus, todėl jie negalės nagrinėti šios baudžiamosios bylos. Likusieji teisėjai šiuo metu turi po kelias itin sudėtingas baudžiamąsias bylas. Be to, Vilniaus apygardos teismo darbo krūvis yra didžiausias iš visų Lietuvos apygardos teismų.
Lietuvos apeliacinis teismas pabrėžė, kad jeigu H. Daktaro ir kitų asmenų byla būtų nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme, jame būtų sudėtinga sudaryti teisėjų kolegiją, galinčią nagrinėti šią bylą. Taip pat šios bylos nagrinėjimo derinimas su kitomis dideliais krūviais pasižyminčiame teisme nagrinėjamomis itin sudėtingomis ir didelės apimties bylomis trukdytų siekti, kad byla būtų išnagrinėta per įmanomai trumpiausią laiką. Teismo proceso operatyvumas šioje baudžiamojoje byloje itin reikšmingas ir atsižvelgiant į bylos apimtį, su tuo susijusį ilgą ikiteisminio tyrimo terminą, kaltinamiesiems inkriminuojamų nusikalstamų veikų padarymo laiką, ir į šios bylos keliamą didžiulį atgarsį visuomenėje. Todėl, siekiant kuo greičiau ją išnagrinėti ir užtikrinti teisingumo interesus, bylą nuspręsta perduoti kitam apygardos teismui.
Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.
H. Daktaras kaltinamas 1993-2001 m. organizavęs ginkluotą susivienijimą sunkiems nusikaltimams daryti. Jis prieš kelerius metus buvo pasislėpęs nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, buvo ieškomas ir sulaikytas Bulgarijoje, kur gyveno apsimetęs kitu asmeniu.
Rašyti komentarą