Generalinė prokuratūra teismo prašo panaikinti vidaus reikalų ministro patvirtintą tarnybinio patikrinimo dėl galimai neteisėtų Kauno apskrities VPK pareigūnų veiksmų, atliekant ikiteisminį tyrimą pagal Drąsiaus Kedžio pareiškimą, išvadą. Joje konstatuota, kad generalinio prokuroro 2009-ųjų spalio 15 dienos nutarimuose iškelti drausminę bylą Kauno apskrities VPK tyrėjams Edmundui Navickui ir Rasai Kairienei nurodyti teiginiai apie tokių tyrėjų galimai padarytą reikalavimų nevykdymą nepasitvirtino ir pareigūnai drausminio nusižengimo nepadarė.
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) iš naujo nagrinėja Generalinės prokuratūros ir Vidaus reikalų ministerijos (VRM) administracinę bylą pagal Generalinės prokuratūros skundą VRM dėl VRM generalinio inspektoriaus išvados panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.
Pasak pareiškėjo - Generalinės prokuratūros - vertinimas, ar pareigūnai savo veiksmais pažeidė Baudžiamojo proceso kodekso nuostatas, priklauso išimtinai Generalinės prokuratūros kompetencijai, o surašant ir patvirtinant ginčijamą išvadą, VRM viršijo savo kompetenciją, nes neturi įgaliojimų vertinti, ar buvo pažeistos kodekso nuostatos. Generalinio inspektoriaus išvada, pasak Generalinės prokuratūros, sukelia teisines pasekmes kitose bylose dėl tarnybinių nuobaudų skyrimo ikiteisminio tyrimo pareigūnams.
VRM prašo teismo bylą nutraukti, nes mano, kad ginčai tarp nepavaldžių subjektų gali kilti viešojo administravimo santykių srityje, o tarnybinio patikrinimo atlikimas priskirtinas vidaus administravimui, todėl šiuo atveju nėra prielaidų kilti ginčui dėl kompetencijos viešojo administravimo srityje viršijimo, nes prokuratūra nėra įgaliota kontroliuoti ir vertinti kitų valstybės institucijų vidaus administravimo. VRM, atlikdama ikiteisminio tyrimo pareigūnų tarnybinį patikrinimą, veikė pagal kompetenciją, įstatymų nepažeisdama, išvados rezoliucinė dalis jokių teisinių pasekmių Generalinei prokuratūrai nesukelia.
VAAT teismas šių metų sausio 21-osios nutartimi jau buvo nutraukęs administracinę bylą pagal Generalinės prokuratūros skundą Vidaus reikalų ministerijai dėl VRM generalinio inspektoriaus išvados panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus kaip nepriskirtiną administracinių teismų kompetencijai. Ši nutartis buvo apeliacine tvarka apskųsta Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. LVAT šių metų balandžio 23 dienos nutartimi panaikino VAAT nutartį ir grąžino bylą iš naujo nagrinėti pirmosios instancijos teismui.
VAAT atsižvelgdamas į tai, kad šių metų sausio 21 dienos VAAT nutartimi didžioji dalis bylos medžiagos buvo pripažinta nevieša bei vadovaudamasis Administracinių bylų teisenos įstatymo nuostatomis ir siekdamas apsaugoti žmogaus asmeninio ar šeiminio gyvenimo slaptumą bei mažametės mergaitės interesus, bylą nagrinėjo uždarame teismo posėdyje.
VAAT sprendimą šioje administracinėje byloje skelbs rugsėjo 3-iąją.
Rašyti komentarą