Vakar tragedijos vietoje bolavo baltų žiedų puokštė. Žuvusios mergaitės atminimui degė žvakės.
Nelaimė įvyko šeštadienį pusvalandis po vidudienio. Miesto autobusu iš Šiaulių vykusi trylikametė išlipo prie Zoknių esančioje maršruto paskutinėje stotelėje. Paskambinusi tėvui pranešė jau grįžusi ir jis galintis atvykti jos parsivežti į Bačiūnų gatvėje esančią sodų bendriją, kur gyvena.
Tačiau atvykęs tėvas išvydo tragediją. Per geležinkelį einančią mergaitę kliudė traukinys.
Greitosios pagalbos medikai vaikui padėti jau buvo bejėgiai.
Pagalbos prireikė nemažą darbo patirtį turinčiam traukinio mašinistui - 52 metų vyrui dėl psichologinio sukrėtimo tęsti kelionės neleista, tad į tragedijos vietą skubiai iškviestas traukinio mašinistas iš Radviliškio. Geležinkelio eismas valandai buvo uždarytas.
Netoli tragedijos vietos sutiktas geležinkelietis, Zoknių mikrorajono gyventojas, papasakojo, šeštadienį, tuojau po pietų, išgirdęs sunerimti privertusį traukinio signalą. Po kelių minučių - skambutis ir nurodymas skubiai vykti prie geležinkelio, kur traukinys kliudė žmogų.
Vyro teigimu, atvykęs jis pamatė mirtinai sužalotą vaiką, ant geležinkelio mėtėsi asmeniniai daiktai, taip pat ir mobilusis telefonas.
Tragedijos liudytojai ir traukinio mašinistas policijai pasakojo, kad mergaitė, eidama per geležinkelio pėsčiųjų perėją, rankose laikė mobilųjį telefoną ir buvo įsmeigusi žvilgsnį į jį.
Neatmetama, kad mergaitė buvo su ausinėmis, galbūt klausėsi muzikos. Tokią prielaidą galima daryti dėl to, kad ji nepakėlė galvos net ir tuomet, kai traukinio mašinistas ėmė signalizuoti.
Su „Šiaulių kraštu“ kalbėjęs geležinkelietis papasakojo, kad traukinys geležinkeliu ties Zokniais galėjo važiuoti ir didesniu negu 100 kilometrų per valandą greičiu.
Pasak AB „Lietuvos geležinkeliai“ Komunikacijos departamento projektų vadovės Novilės Aleksejevaitės, trylikametės šiaulietės žūtis - jau antra šiemet įvykusi ant geležinkelio bėgių. 2016 metais per penkis mėnesius geležinkelyje žuvo vienuolika asmenų, pernai - keturi. N.Aleksejevaitė akcentavo, kad prekinio sąstato stabdymo kelias prilygsta penkių futbolo aikščių ilgiui.
Šiaulių apskrities Kelių policijos tarnybos viršininkas Robertas Radavičius kategoriškas: mobilusis telefonas eisme, nepriklausomai nuo jo rūšies, yra blogis, neretai galintis tapti ir tragedijos priežastimi. Pareigūnas pataria pastebėti, kaip per perėją eina jaunimas: telefonas - rankoje, ausyse - ausinės. „Gal muzikos klausosi, gal mokosi - nesvarbu. Faktas, kad koncentruoja savo dėmesį ne į tai, kaip saugiau pereiti kelią, bet visai į kitus dalykus. Įsikišę ausines netgi perspėjamųjų signalų negirdi“, - sakė R.Radavičius.
Pareigūnas kreipiasi į pėsčiuosius, ypač mažamečių tėvus, ir prašo paaiškinti savo atžaloms, kad rašyti žinutes, vartyti interneto puslapius arba klausytis muzikos per ausines einant per kelią yra labai pavojinga.
Valdžios koridoriuose vis dar „vaikšto“ siūlymas uždrausti pėstiesiems pėsčiųjų perėjose naudotis mobiliaisiais telefonais. R.Radavičius galvoja, kad tokia Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisa būtų itin naudinga.
Rašyti komentarą