Andriaus Mamontovo ir "Jaunimo linijos" iniciatyvos kelionių žemėlapyje – 21-asis miestas

Andriaus Mamontovo ir "Jaunimo linijos" iniciatyvos kelionių žemėlapyje – 21-asis miestas

Ketvirtadienį Šiauliuose Andrius Mamontovas ir „Jaunimo linija“ pradės skaičiuoti jau trečią dešimtį su savižudybių prevencijos iniciatyvos „Nebijok kalbėti“ renginiais aplankytų vietovių. Per pustrečių metų 19 miestų Lietuvoje ir lietuvių gausiai gyvenamą Punską Lenkijoje aplankę iniciatyvos autoriai renginiuose sutiko apie 2 tūkst. kalbėti savižudybių tema nepabijojusių žmonių. Šie žmonės pamatė, jog atvirai ir paprastai galima kalbėti įvairiausiomis temomis, net ir tokiomis sunkiomis kaip mitais apipintos savižudybės.

Renginių metu į perduotus ant raštelių užrašytus klausimus atsako A. Mamontovas, „Jaunimo linijos“ vadovas Paulius Skruibis bei tarnybos savanoriai. Po renginio norintys gali asmeniškai pasikalbėti su savanoriais. Tokiu pat principu renginys vyks ir Šiauliuose. Šis miestas bus didžiausias „Nebijok kalbėti“ iniciatyvos istorijoje.

„Iniciatyvos kelionės prasidėjo nuo tų vietovių, kuriuose savižudybių rodikliai yra didžiausi Lietuvoje, todėl rinkdamiesi miestą, į kurį vyksime, niekada negalvojome apie jo dydį, galimą renginio dalyvių ar klausimų skaičių. Taigi jau yra buvę ir tokių renginių, į kuriuos atėjo vos dvylika žmonių, ir tokių, kurių dalyvių skaičius gerokai perkopė per du šimtus“, – sako P. Skruibis.

Tarp iniciatyvos aplankytų miestų – ir Kupiškis, Zarasai, Ukmergė, Kalvarija, Pagėgiai, Ignalina, ir kiti miestai, kur savižudybių įvyksta daugiausiai. Anot P. Skruibio, visi įvykę renginiai buvo vienodai svarbūs tiems, kuriems jie ir skirti – galvojantiems apie savižudybę, bandantiems įveikti savo sunkumus ar norintiems padėti savo artimiesiems.

„Nebijok kalbėti“ iniciatyva ne tik skatina kalbėti atvirai, bet ir rodo pavyzdį: jos autoriai atsako į pačius sunkiausius klausimus, suteikia galimybę po renginių savo sunkumais pasidalinti su čia pat esančiais savanoriais. Šia galimybe aplankytuose miestuose jau pasinaudojo apie 50 žmonių.

Be to, iniciatyvos renginiuose dalintasi ir tikromis istorijomis – apie savo bandymą nusižudyti ir sudėtingą kelią grįžtant į gyvenimą dviejuose renginiuose atvirai pasakojo Danijos telefoninės tarnybos „Livslinien“ įkūrėjas Morten Thomsen.

Iniciatyva „Nebijok kalbėti“ 2009 m. gimė kaip atsakas į Lietuvoje plačiai įsigalėjusią gana bejėgišką poziciją savižudybių atžvilgiu. Andriaus Mamontovo koncertuose bei kituose renginiuose išdalinta daugiau kaip 50 tūkst. „Nebijok kalbėti“ atvirlaiškių, kuriuose surašyti pagrindiniai savižudybės rizikos ženklai ir pagalbos būdai. 2010 m. pradžioje iniciatyvos komanda ėmė lankytis įvairiose šalies vietovėse. Šiandien šios iniciatyvos renginiai yra vieni iš nedaugelio nuolat vykdomų veiksmų, kuriais siekiama informuoti visuomenę apie savižudybių rizikos ženklus ir pagalbos galimybes.

Visi iniciatyvos „Nebijok kalbėti“ dalyviai yra savanoriai. Transporto, savanorių maitinimo, leidybos ir kitos organizacinės išlaidos dengiamos vietos organizatorių lėšomis.

Iniciatyvos „Nebijok kalbėti“ naujienas, informaciją savižudybių prevencijos tema, rekomendacijas, kaip padėti žmonėms, galvojantiems apie savižudybę bei nuorodas, kur kreiptis emocinės ir psichologinės paramos, galima rasti iniciatyvos svetainėje internete: www.nebijokkalbeti.lt.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder