Anot pranešimo, taip būtų greitai atnaujinta Ūkio banko veikla, išlaikytas finansų sistemos stabilumas.
"Šiaulių bankas yra finansiškai stiprus tokiam žingsniui ir turi skaidrią akcininkų struktūrą", - pranešime cituojamas Šiaulių banko administracijos vadovas Audrius Žiugžda. Pasak jo, ketinimus perimti Ūkio banką remia ir didžiausias Šiaulių banko akcininkas - Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB).
A. Žiugždos teigimu, Šiaulių bankas nuolat ieško plėtros galimybių, o skaidrių Ūkio banko aktyvų Lietuvoje ir įsipareigojimų perėmimas leistų padidinti Šiaulių banko rinkos dalį bei padidintų konkurencingumą Lietuvos bankų rinkoje ir būtų precedentas kuriant stiprų lietuvišką banką.
Prielaidas užtikrinti sklandų ir greitą paslaugų atkūrimą Ūkio banko klientams sudaro ir naudojama ta pati informacinių technologijų (IT) platforma bei bendras bankomatų tinklas, teigiama pranešime. Šiaulių bankas pasiūlytų pagalbą Ūkio banko klientams užtikrinant jų verslo tęstinumą, sukuriant patogų klientų aptarnavimo tinklą bei sukuriant naujas galimybes, atsirandančias dėl banko plėtros.
Šiaulių bankas buvo įkurtas 1992 m. Neaudituotais duomenimis, 2012 m. Šiaulių banko turtas siekė 2,93 mlrd. litų, banko kapitalas sudarė daugiau kaip 318 mln. litų. Per 2012 m. bankas uždirbo 14,9 mln. litų neaudituoto grynojo pelno.
Šiaulių bankas turi 55 skyrius, kurie veikia visoje Lietuvoje.
Didžiausią Šiaulių banko akcininką ERPB valdo 63 valstybės, Europos Sąjunga (ES) ir Europos investicijų bankas. ERPB partnerystė su Šiaulių banku sieja nuo 2000 m.
Antradienį, įvertinusi inspektavimo ataskaitą bei kitus priežiūros tikslais surinktus duomenis ir siekdama apsaugoti visuomenės, indėlininkų bei kitų klientų interesus, Lietuvos banko valdyba paskelbė akcinės bendrovės Ūkio banko veiklos apribojimą. Valdybos sprendimu paskirtas banko laikinasis administratorius įpareigotas pasiūlyti sprendimus, kurie leistų užtikrinti įsipareigojimų banko klientams vykdymą, primena ELTA.
Laikinasis administratorius, kuriuo paskirtas buvęs ūkio viceministras Adomas Ąžuolas Audickas, per 6 dienas turės pateikti savo ataskaitą su siūlomais veiklos variantais. A. Ą. Audickui bus mokama 45 tūkst. litų alga, be to, jis galės pasitelkti pagalbininkus.
Laikinai, kol bus nuspręsta dėl Ūkio banko problemų sprendimų būdų, bankas finansinių paslaugų neteiks.
Pasak Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko, sprendimą stabdyti banko veiklą sąlygojo paskolų portfelis - vasario 1 dieną baigus banko inspektavimą, nurodyta, kad papildomų atidėjimų suformuota 800 mln. litų. Be to, penktadienį po pagrindinio banko akcininko Vladimiro Romanovo pareiškimų apie krepšinio klubo "Žalgiris" situaciją iš banko pradėjo "išeidinėti" piniginės lėšos, o pirmadienį bankas susidūrė su likvidumo problemomis - likvidumas nebesiekė 29 proc.
"Dar kelios dienos, ir bankas nebūtų turėjęs apskritai lėšų", - sakė V.Vasiliauskas.
Skaičiuojama, kad šiuo metu draustų indėlių banke suma siekia 2,6 mlrd. litų.
Antradienį V. Vasiliauskas neatmetė galimybės, kad Ūkio banką būtų galima išgelbėti, jį sujungus su Šiaulių banku.
"Esu irgi girdėjęs tokių pasvarstymų. Kaip tik važiuojant pas Premjerą, į Vyriausybę, gavau Šiaulių banko valdybos pirmininko skambutį, ir jisai paminėjo, kad juos domintų vienokia ar kitokia galimybė dalyvauti restruktūrizuojant patį banką. Tai vėlgi viskas priklausys nuo skaičių. Mūsų preliminarūs vertinimai sako, kad tai vienas iš galimų variantų, bet vėlgi bus 3-4 variantai, ir viską nulems skaičiai", - dėstė V. Vasiliauskas.
Rašyti komentarą