Vilniuje sprogęs daugiabutis: ką jau žino gaisrininkai ir teisėsauga

(1)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas sako, kad prie degančio Vilniaus Viršuliškių namo atvykę ugniagesiai teigė, jog nebuvo jokių požymių apie daugiabutyje vis dar įstrigusius gyvus asmenis.

„Mūsų pareigūnai dirbo su kvėpavimo organų apsaugos aparatais. (...) Jie ištiestos rankos atstumu nieko nematė karštyje dūmuose. Anot jų, jokių balsų, jokių kitų požymių, kad yra kažkur šalia asmuo su gyvybės požymiais, nebuvo. Buvo tik gauta informacija, kad turėtų būti du žmonės toje erdvėje“, – į gaisre žuvusio vaiko artimųjų teiginius, esą ugniagesiai net nebandė gelbėti įstrigusio berniuko, sureagavo PAGD direktoriaus pavaduotojas.

„Mes turėjome informaciją apie du asmenis – apie nepilnametį ir apie vyrą“, – sakė jis ir pabrėžė, kad ugniagesiams atvykus atvira liepsna jau degė keturi namo butai.

Kol kas PAGD direktoriaus pavaduotojas tikina, kad kol kas nėra nustatyta antrojo žuvusio asmens tapatybė.

„Mes negalime šiuo metu konstatuoti: tai vyras ar moteris, amžiaus ir panašiai“, – sakė M. Kanapickas.

Namo konstrukcijos stabilizuojamos, gyventojai galės pasiimti svarbiausius daiktus

PAGD direktoriaus pavaduotojas M. Kanapickas praneša, kad šiuo metu specialistai stabilizuoja namo konstrukcijas, kurios gaisro metu buvo pažeistos. Tai padarius, prioritetas bus skiriamas žuvusiųjų kūnams ištraukti iš pastato, sakė jis.

„Kas liečia pačią taktiką, tai detaliai nepakomentuosiu, bet esmė, kad stabilizuojant perdangas nuo pastato apačios bus ardomos konstrukcijos viduje. Prioritetas yra ištraukti kūnus, pradėsime nuo kiemo pusės, kur galimai yra nepilnametis“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo M. Kanapickas.

Pasak PAGD direktoriaus pavaduotojo, trečiadienį bus suteikta galimybė namo gyventojams patekti į butus ir pasiimti svarbiausius ir reikalingiausius daiktus, tokius kaip dokumentai.

„Šio namo butų gyventojai nori pasiimti svarbius daiktus ar techniką, dokumentus ir panašiai, tad daliai gyventojų bus leista užeiti į butus su palyda. Ne visiems kartu, bet tam tikromis mažomis grupelėmis, kad nepažeistų konstrukcijų stabilumo ir pastovumo“, – pranešė M. Kanapickas ir pridūrė, kad visos operacijos metu bus tikrinama pastato būklė.

„Visos operacijos metu bus matuojami deformaciniai poslinkiai konstrukcijų – tiek laikančių, tiek atitvarinių, kad nebūtų rizikos paties pastato sugriovimui. Šitą funkciją yra prisiėmę konstrukcijų ekspertai ir jie tai vykdys“, – teigė PAGD direktoriaus pavaduotojas.

Ikiteisminis tyrimas bus pradėtas, kai ugniagesiai gelbėtojai galės patekti į pastato vidų

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Renaldo Žekonio teigimu, ikiteisminis tyrimas kol kas nėra pradėtas, nes ugniagesiai gelbėtojai dar negali patekti į daugiabučio namo vidų. Tačiau, pasak jo, medžiaga tyrimui jau yra renkama pagal Baudžiamojo kodekso 187 str. 2 dalį.

„Medžiaga renkama pagal situaciją, kokią matome dabar, priėję prie pastato. Kai ugniagesiai gelbėtojai galės užeiti į vidų ir ekspertai galės pasakyti sprogimo ir gaisro priežastį, tada galėsime imtis teisinio vertinimo faktinių aplinkybių. Tiek pagal mano minėtą straipsnį, tiek dėl kitų rastų kūnų mirties priežasties nustatymo“, – trečiadienį surengtos spaudos konferencijos metu žurnalistams situaciją komentavo R. Žekonis.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder