Kaip pranešė Policijos departamentas, trečiadienio vakarą, apie 16.49 val. į Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 76 metų moteris.
Ji pranešė, kad prieš parą, antradienį, apie 17 val., Anykščių rajone, nepažįstama moteris per programėlę apgaulės būdu iš jos išviliojo 17 tūkst. 450 eurų.
Dėl sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė didelės vertės turtinės prievolės arba ją panaikino, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.
Kaip rodo Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro užsakymu atlikta reprezentatyvi apklausa, 90 proc. Lietuvos gyventojų susiduria su finansiniais sukčiais.
Niekaip galimų finansinių sukčių neidentifikuoja 1 proc. apklaustųjų, o 6 proc. visai nėra susidūrę su sukčiavimo atvejais.
Populiariausias sukčių būdas išvilioti pinigus tebėra vadinamasis „fišingas“ (angl. phishing), kai gyventojams siunčiama suklastota SMS žinutė ar elektroninis laiškas siekiant išvilioti asmens duomenis ir pavogti pinigus iš sąskaitos.
Be to, šiemet padaugėjo investicinio sukčiavimo atvejų, kai sukčiai gyventojams siūlo investuoti į patrauklią grąžą generuojančius investicinius produktus.
Rašyti komentarą