Valdžios norą Smiltynę paversti kurortu vertina skeptiškai: žmonės nori erdvės
(6)Iš Smiltynėje prisišvartavusio keleivinio kelto pasipila gausus būrys žmonių. Vasaromis tokie vaizdai čia įprasti. Kas traukia tiesiai prie jūros, kas į Jūrų muziejų, o kas šiaip ramiai miško takeliais pasivaikščioti nori. Matydamas tokius vaizdus, Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo Smiltynę paversti kurortu, tokiu, koks jis buvo tarpukariu.
„Nieko čia blogo nebūtų, jei būtų atstatyta, ne pastatyta naujai, o atstatyta tai kas buvo tarpukariu – kavinukės, viešbutukai, gatvytės su infrastruktūra“, – sako Seimo narys Kęstutis Masiulis.
Tačiau į Smiltynę iš visos Lietuvos ar net užsienio atvykę svečiai tokias politiko mintis vertina skirtingai. Dauguma sako, kad dabar čia esantis vaizdas jiems tobulas, o viešbučiai ar kavinės tik drums ramybę. O štai kiti galvoja, kad pavyzdžių, kaip galima tvarkingai Smiltynę parversti kurortu, jau yra. Ir rodo į čia veikiantį jachtų klubą.
„Erdvės daugiau žmonėms reikia, o ne poilsiautojams ten kur namai apstatyti, į betoną žiūrėti.“
„Dabar kaip atrodo viskas yra gražiai ir nereikia čia jokių pastatų dar statyti.“
„Nemanau, kad mes čia atvažiuotume, jei būtų vien pastatai ir viešbučiai. Tiesiog nebūtų tas pats.“
„Labiau džiaugiamės kiekvieną kartą ir gėrimės – vienoj pusėj matom Klaipėdą, o kitoje pusėje gamtą. Ir to užtenka. Super.“
„Aš visai nieko prieš būčiau viešbučių, manau įneštų pelno į šią vietą, daugiau turizmo būtų. Būtų galima palyginti su Palanga, nes dabar iš tikrųjų čia dabar mažiau nei Palangoje žmonių.“
Šio vaikino nuomonei pritaria ir turizmo specialistai. Anot jų, kurorto statusas leistų į Smiltynę pritraukti daugiau turistų, užsisuktų rinkodara, o čia atvykę žmonės gautų daugiau paslaugų, iš kurių užsidirbtų verslininkai. Vis tik, anot turizmo specialistų, smiltynė turėtu būti ramus kurortas. Kaip Juodkrantė ar Pervalka.
„Visi puikiai žinoma, kad Kuršių nerija ir būtent Neringai priklausanti dalis yra kurortai. Tai tas tęstinumas, kad ir Smiltynė, priklausanti Klaipėdai, vėlgi kaip kurortas būtų labai naudinga. Ir tai būtų viena kurortinė zona, kuri ir galėtų save pozicionuoti kaip Kuršių nerija- kurortinė zona. Tai ir rinkodarine prasme ir žmonių supratimu būtų labai naudinga“, – sako Klaipėdos turizmo ir informacijos centro vadovė Romena Savickienė.
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, kurį, beje, Kęstutis Masiulis ir kviečia kuruoti Smiltynės tapimą kurortu, taip pat šią mintį palaiko. Ir sako, kad Smiltynė jau seniai galėjo tapti kurortu, tačiau uostamiesčio valdininkai net šešerius metus niekaip nesugeba paruošti reikiamų dokumentų.
„Klaipėda yra vienintelis miestas Lietuvoje, kuris turi savo ribose nacionalinį parką. Ir labai keista, kad truputį per ilgai trunka Klaipėdos savivaldybei paruošti tuos dokumentus. Tai, kai aš dar dirbau Klaipėdos savivaldybėj, pradėjom su tuo. Per ilgai užsitęsė“, – teigia Aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
O štai uostamiesčio valdininkai atkerta, kad Smiltynės tapimas kurortu juda. Tiesiog dar nėra patvirtintas miesto bendrasis planas, todėl pokyčių ten ir nėra. Tad kol kas žada įrengti miško parką, kuris taps paspirtimi vystytis ir kitiems objektams.
„Jis keturiais teminiais takais turėtų sujungti smiltynėje esančius rekreacinius objektus. Lietuvos jūrų muziejų, jachtklubą, kurhauzą ir kitus“, – aiškina Klaipėdos savivaldybės atstovas Ričardas Zulcas.
Tiesa, šie takai nusidrieks ne anksčiau nei po poros metų. Vis dėlto, valdininkai žada, kad Smiltynė taps ramiu kurortu ir grandiozinė statyba čia nevyks. O kol kas Smiltynės svečiai gali mėgautis nebent tokiomis pramogomis.
Rašyti komentarą