Geras apšvietimas dažniausiai susideda iš kelių skirtingų dalių, tad erdvėje, kurioje leidžiame daug laiko, reikėtų jų nepraleisti.
Projektuodami visada pradedame nuo pagrindinio apšvietimo šaltinio. Kad ir kokia tai būtų erdvė, reikia nuspręsti, kokio stiprumo šviesa galėtų apimti visą erdvę. Tai gali būti ir keletas taškinių šviestuvėlių arba vienas didesnis šviestuvas kambario centre.
Dažnai mažoms techninėms patalpoms tik tiek ir užtenka. Kituose kambariuose, kuriuose leidžiame daug laiko, rekomenduočiau pasirūpinti ir funkciniu bei dekoratyviniu apšvietimu.
Kuriant interjerą labai svarbią vietą visuomet teikiame funkciniam apšvietimui. Juk dabar jau niekas neįsivaizduoja virtuvės be atskiro darbastalio apšvietimo, arba vonios kambario be šviestuvėlio virš praustuvo arba, kaip dabar labai populiaru, šviečiančio veidrodžio.
Netgi spintos apšvietimas - gana dažnas dekoro paįvairinimas. Galų gale reikia nepamiršti ir laiptų pakopų apšvietimo arba gražaus šviestuvo virš valgomojo stalo, kuris kvies prisėsti šeimą jaukių pietų ar vakarienės... Funkcinio apšvietimo sąrašas gali būti labai ilgas, svarbu apgalvoti, kur dirbsite, skaitysite, dažysitės.
Dažniausiai šviesą rekomenduoju namuose naudoti baltą ir privengti šaltos šviesos, mat ji labiau tinka darbinėje erdvėje, kur gerai palaiko žmogaus budrumą ir susikaupimą.
Namuose patartina suprojektuoti ir naktinę šviesą. Kad tamsoje einant į tualetą savęs neapakintume, galima kelių aukštyje ant sienų įkomponuoti silpnų budinčių šviestuvėlių.
Paskutinė dalis - dekoratyvinis apšvietimas. Jis gerai pasitarnauja kuriant namų atmosferą. Dekoratyvinis apšvietimas neturi būti stiprus, užtenka švelnios šviesos šiltai nuotaikai sukurti arba akcentinės šviesos namų detalei paryškinti.
Visada labai efektyviai veikia apšvietimas, orientuotas į architektūrines detales, galbūt namuose yra kažkoks atsikartojantis ritmas, tašelių siena ar kolonos. Apšvietimas tokias detales gali labai tikslingai paryškinti ir netgi suteikti namams šiek tiek pompastikos.
Dažniausiai dekoratyvinį apšvietimą rekomenduoju rinktis šiek tiek šiltesnės spalvos, kitaip nei pagrindiniam apšvietimui, kuriam rekomenduoju baltą 3000K šviesą. Šilta šviesa žmogų veikia raminamai, todėl tai puikiai tinka jaukiam vakarui namuose, kai norime pailsėti ar praleisti laiką su šeima.
Itin populiaru dabar yra apšviesti užuolaidas ir nišas lubose. Šis apšvietimo būdas asmeniškai mano ir mano komandos labai mėgstamas, nes interjerui suteikia išskirtinumo, paslaptingumo. Tam puikiai tinka LED juostos. Paslėpę tokią juostelę nišose, turime gražią išsklaidytą šviesą, kuri neakina.
Dažnai tuštesnes namų sienas mėgstame puošti sieniniais šviestuvais. Dabar jų yra tokių gražių, kad patys šviestuvai atrodo kaip meno kūriniai.
Jeigu norite kambaryje kažko ypatingo, galima paieškoti nestandartinių sprendimų. Pavyzdžiui, žvaigždžių efekto - mažų šviestuvėlių lubose. Galima apšviesti baldų apvadus ar lentynėles už stiklo.
Labai svarbu atkreipti dėmesį, ar funkcinis apšvietimas bus teisingai nukreiptas. Šviesos šaltinis darbo vietoje jokiu būdu neturi būti mums už nugaros, kadangi patys sau mesime šešėlį.
Taip pat labai svarbu, kad šviesa neakintų. Nesirinkite laiptinės sieninių šviestuvų su atvira lempute, reikėtų atkreipti dėmesį, kad lemputė būtų nors šiek tiek pridengta, paslėpta po matiniu stiklu. Svarbu, kad šviesa sklistų maždaug iš tos pusės, iš kurios mes žiūrime.
Kurdami namų interjerą visada stenkitės vengti tamsių taškų. Net ir koridoriuose reikalinga bent jau silpna išsisklaidanti šviesa, kad nesijaustume taip, lyg eitume požemiu iš tamsos į šviesą.
Rašyti komentarą