Kas turėtų būti namų vaistinėlėje: pagrindinės taisyklės

Rudens vaistinėlė: kas joje turėtų būti?

Atėjus rudeniui, kai prasideda naujas darbų ir mokslų sezonas, o orai suprastėja, neretai žmogaus organizmas patiria didelį stresą ir tampa pažeidžiamas.

„Camelia“ vaistininkė Viktorija Rimkuvienė įvardija, kokie nusiskundimai sveikata dažniausiai pasireiškia šiuo metų laiku ir kokios jų priežastys bei pataria, ką turėti vaistinėlėje norint savimi pasirūpinti prevenciškai ir netikėtai užklupus negalavimams.

„Atvėsus orams, o žmogaus organizmui nespėjant adaptuotis prie atsiradusių temperatūrų skirtumų, įprastai padaugėja sergančių peršalimo ligomis, kurie ieško pagalbos vaistinėje.

Prasidėjus naujam darbų ir mokslų sezonui taip pat dažniau pasireiškia ir nusiskundimai akių sausumu, jų nuovargiu ar perštėjimu. Dažna to priežastis – netinkamas apšvietimas ar neteisingas darbo prie kompiuterio ir poilsio režimas“, – teigia V. Rimkuvienė.

„Camelia“ vaistininkė tęsia, jog rudenį dėl įtempto gyvenimo ritmo neretai vargina nemiga ar stresas, o dėl rudens lauko darbų, kuriuos prireikia atlikti, dažnai vis jaunesni pacientai skundžiasi nugaros skausmais. Be to, šiuo metų laiku dėl sezoniškumo pasireiškia virškinimo ar odos ligų paūmėjimai.  

Ką turėti vaistinėlėje?

V. Rimkuvienės teigimu, rudens sezonui pritaikytą vaistinėlės turinį reikėtų susikomplektuoti iš anksto: tokiu būdu pasirūpinsite ne tik prevencija, bet ir būsite pasiruošę netikėtai užklupusiems negalavimams. Vaistininkė įvardija, ką ir kodėl reikėtų turėti vaistinėlėje:

  • Peršalimo ligų prevencijai skirtų preparatų, stiprinančių imuninę sistema, kurių sudėtyje būtų beta gliukanų, resveratrolio, bioflavanoidų, vitamino D, cinko, ežiuolės ir kitų antioksidantų.

„Pravers ir kitos prevencinės priemonės – nosies purškalai, kurie blokuoja viruso patekimą į organizmą, jos gleivinę padengdami apsaugine plėvele, taip pat uždarose viešose patalpose dėvimos nosį ir burną dengiančios medicininės kaukės bei reguliari rankų higiena“, – sako V. Rimkuvienė.

Anot „Camelia“ vaistininkės, jeigu vis dėlto ligos išvengti nepavyktų, suaugusiems padės kompleksiniai vaistai nuo peršalimo ir vaistažolių arbatos su medumi, o karščiuojantiems vaikams tiktų aukštą temperatūrą mažinantys vaistai, pavyzdžiui, paracetamolis.

Namuose gydytis patariama iki trijų parų – praėjus šiam laikui, jeigu būklė negerėja, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją.

  • Daug laiko praleidžiantiems prie kompiuterio ar atliekantiems didelio atidumo reikalaujančius darbus, reikėtų pasirūpinti nuolatinę įtampą patiriančiomis akimis.

„Norėdami išvengti nemalonių pojūčių, pavyzdžiui, akių sudirgimo ar ašarojimo, drėkinkite jas hialurono rūgšties turinčiais lašais kelis kartus per dieną ir naudokite liuteino turinčius produktus, kurie padeda užtikrinti gerą regėjimą“, – pataria V. Rimkuvienė.

  • Jaučiantiems ūminius (intensyvius) nugaros ar raumenų skausmus padės įvairūs geliai ar tepalai, kurių sudėtyje yra eterinių aliejų, pasižyminčių dvejopu poveikiu: šaldančiu ir malšinančiu skausmą, o vėliau šildančiu ir gerinančiu kraujotaką.
  • Žmonėms, kurių oda linkusi sausėti, šaltuoju metų laiku reikėtų užtikrinti tinkamą jos drėkinimą. Tai padaryti padės po kiekvieno prausimosi naudojamas sausai odai skirtas kūno losjonas ar kremas ir kelis kartus per savaitę naudojamos drėkinamosios veido kaukės.

„Jeigu odoje yra užtikrinta reikiama drėgmės pusiausvyra, mažėja įvairių odos ligų paūmėjimų ir uždegimų rizika“, – teigia vaistininkė.

  • Jaučiantiems stresą ar įtampą reikėtų vartoti B grupės vitaminų kompleksus ir aminorūgštis, o turintiems miego problemų – žolinius preparatus su melatoninu (miego hormonu), kurių formos pritaikytos įvairiems poreikiams – galima įsigyti purškalus, sirupus ar miltelius.

„Kamuojamiems šių negalavimų taip pat reikėtų daugiau laiko praleisti gryname ore, užsiimti mėgstama veikla ir būti fiziškai aktyviems“, – priduria V. Rimkuvienė.

Nepamirškite, sveikata – brangiausias turtas, tad pasirūpinkite jos stiprinimu, kad išvengtumėte rudenį gresiančių negalavimų, o jeigu sveikatos problemų vis dėlto išvengti nepavyks, savo vaistinėlėje turėkite priemones, malšinančias jaučiamus negalavimus. 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder