Receptas nuo peršalimo: vaistininkė atskleidžia, ką susirgus svarbiausia kasdien vartoti
Visgi laiku nesiėmus gydymo, peršalimo simptomai gali progresuoti, pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė bei priduria, kad norint greičiau pasveikti – vien vaistų nepakanka. Todėl ji atskleidžia, kas papildomai turėtų įeiti į „receptą nuo peršalimo“.
Elektrolitai – nr. 1 pagalba
Vieno vaisto nuo peršalimo nėra, pasakoja vaistininkė. Anot jos, peršalus reikia malšinti konkrečiai juntamus simptomus. Tačiau lygiai taip pat svarbu organizme palaikyti optimalų skysčių ir elektrolitų kiekį.
„Peršalus mūsų organizmas pradeda kovoti, tarsi įjungdamas termoreguliacijos procesą. Tuomet karščiuojant organizmas gausiau prakaituoja, taip stengdamasis „numušti“ temperatūrą.
Su prakaitu pasišalina ir elektrolitai, kurie svarbūs reguliuojant vandens kiekį ir jo apykaitą organizme. Norint greičiau pasveikti svarbu išvengti dehidratacijos.
Lengviausia tai padaryti papildomai geriant elektrolitų tirpalus, kadangi arbatų ar vandens čia ne visuomet pakaks“, – pataria E. Ramaškienė.
Vitaminas C – naudingas net susirgus
Šis vitaminas kone visiems puikiai žinomas kaip pagalbininkas norint palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą, pasakoja vaistininkė. Anot jos, taip pat jis veiksmingas susirgus peršalimu ar netgi koronavirusu.
„Kuo imuninė sistema stipresnė, tuo lengviau žmogus praserga peršalimą arba koronavirusą. Visgi jeigu iki šiol nevartojote vitamino C, jis gali puikiausiai pasitarnauti ir susirgus.
Vitaminas dėl savo antioksidacinio poveikio gali sutrumpinti peršalimo simptomų trukmę. Tik tokiu atveju rinkitės stipresnį – vitaminą C 1000 mg”, – pataria vaistininkė.
Cinkas – ne vien grožiui
Cinkas turbūt daugumai geriau pažįstamas kaip grožio vitaminas, atsakingas už normalią nagų, plaukų, odos ir kaulų būklę. Tačiau vaistininkė pabrėžia, kad jis mūsų organizmui naudingas ir susirgus.
„Cinkas gelbsti palaikant normalią imuninę sistemą, todėl jį galima vadinti natūralia apsaugos priemone nuo tokių ligų kaip peršalimas, gripas ar koronavirusas. Reguliariai vartojamas cinkas taip pat gali padėti sumažinti infekcijų dažnumą.
O jeigu pradėsite jį vartoti susirgus, jis gali padėti lengviau pasveikti nuo peršalimo ar kitų virusinių ligų“, – pasakoja E. Ramaškienė.
Vitaminas D
Vaistininkė pasakoja, kad vitaminas D ne tik padeda sumažinti peršalimo, gripo arba koronaviruso riziką, bet ir gali paveikti šių ligų eigą teigiama linkme.
„Kai mūsų organizmui trūksta vitamino D, mes dažniau galime susirgti virusinėmis peršalimo ligomis. Todėl galima pastebėti, kad per pastaruosius metus vis dažniau gydytojai ir kiti sveikatos specialistai rekomenduoja susirgus peršalimu, gripu ar koronavirusu kasdien gerti vitaminą D, kadangi jis gali palengvinti susirgimo formą“, – pasakoja E. Ramaškienė.
Naudingi vaistininkės patarimai peršalusiems
Elektrolitai, vitaminas C ir cinkas – vieni svarbiausių ingredientų „receptui nuo peršalimo“, šypsosi vaistininkė. Taip pat ji primena, ko dar svarbu nepamiršti gydantis nuo šios ligos:
Poilsis – svarbus ne veltui. Peršalimo metu organizmas intensyviai kovoja. Anot vaistininkės, kai vyksta kova su virusais, organizmui reikia pakankamai laiko atstatyti resursus. Būtent dėl to yra labai svarbus ir poilsis.
Malšinti atskirais vaistais simptomus. Nepulkite ieškoti vaistų, kurie malšintų visus įmanomus peršalimo simptomus – geriau įsiklausykite į savo organizmą. Jei skauda gerklę – vartokite vaistus nuo jos skausmo, jei kosite ar karščiuojate – imkitės preparatų, kurie numalšintų šiuos simptomus.
Nebijokite vaistų nuo skausmo. Vaistininkė pastebi, kas sergantys žmonės neretai baidosi vaistų nuo skausmo. Ji pataria nevarginti savo organizmo kankinančiais simptomais. Be to, vaistininkė primena – jeigu labai skauda gerklę, vietoje vietinio poveikio preparatų išgerkite priešuždegiminių vaistų nuo skausmo.
Druskos tirpalai sloguojant. Jei kankina sloga, nepamirškite reguliaraus nosies plovimo druskų tirpalais arba jūros vandeniui. Skalaukite nosies gleivinę net jeigu papildomai naudojate nosies purškalus arba geriate sisteminio poveikio vaistus nuo slogos.
Rašyti komentarą