Plaukų meistrė: nedarykite šių klaidų per atostogas, kad vėliau netektų gailėtis

Sakoma, kad kelionės maitina sielą, bet plaukams atostogos dažniausiai turi atvirkštinį poveikį. Saulės spinduliai, drėgmė, dulkės ir sūrus vanduo – tik keletas iš nedaugelio aplinkos veiksnių, gadinančių jūsų išpuoselėtus plaukus. Ką daryti, kad taip nenutiktų, „Ellips Lietuva" paklausė žinomos plaukų meistrės Raimondos Jusel.

Kas per atostogas kenkia plaukams?

„Yra daug veiksnių, galinčių turėti įtakos jūsų plaukų grožiui, kol keliaujant: tai oro kondicionieriai, miesto smogas ir tarša, ryški saulė, lietingas oras, sūrus jūros, chloruotas baseino ir net „kietas" viešbučio dušo vanduo bei svetimos šalies gastronominės gėrybės.

Žinoma, svetur atostogaujame būtent dėl karštos saulės, žydros jūros ir nepatirtų įspūdžių, tad viso to vengti būtų beprotybė, tačiau sumažinti neigiamą aplinkos poveikį plaukams tikrai įmanoma – tereikia atlikti namų darbus", – sako R. Jusel.

Pasak plaukų grožio specialistės, pagrindiniai veiksniai, neigiamai veikiantys plaukus, yra šie:

· Kelionė automobiliu ar traukiniu. Tokiose kelionėse įprastai apstu dulkių, plaukai per atvirus langus yra plaikstomi vėjo arba veikiami oro kondicionieriaus, tad priglunda ir atrodo, lyg būtumėte ką tik atsikėlusi iš lovos.

· Kelionė lėktuvu. Skrendant dideliame aukštyje, plaukai netenka drėgmės ir, veikiami kondicionieriaus, įsielektrina, tampa sausi, šiurkštūs bei nesuvaldomi.

· Oro sąlygos ten, kur keliaujate. Tik jums išlipus iš lėktuvo ar automobilio, plaukus ims veikti saulė, vėjas ir ore esanti drėgmė. Kuo egzotiškesnė šalis, tuo didesnis šokas jūsų organizmui.

Ypač plaukams negailestinga kaitri saulė, nes stipri jos spinduliuotė suardo disulfidines jungtis, kurios lemia ilgalaikę plauko struktūrą – kuo tolygiau išsidėsčiusios šios jungtys, tuo plaukas tiesesnis.

Saulės pažeisti plaukai tampa sausi ir trapūs, o dažyti nukenčia labiausiai ir dar  nušviesėja. Disulfidinėms jungtims padarytos žalos pilnai atstatyti negalima, tad geriausia plaukus apsaugoti prevenciškai.

„Itin sausas oras taip pat kenkia plaukams – kadangi netenka drėgmės, jie ima šiugždėti lyg šiaudai ir elektrinasi, o plaukų galiukai ima skilinėti. Maža to, plaukai praranda sveiką žvilgesį ir purumą, o išsausėjusi galvos oda nepaliaujamai niežti.

Ne mažiau rūpesčių kelia ir itin drėgnas klimatas: dėl perteklinės drėgmės plaukai yra nuolat drėgni, tad nespėja išdžiūti, stori plaukai gali pradėti šusti, o garbanoti plaukai – nevaldomai garbanotis", – pastebi plaukų meistrė.

· Vietinio vandens iš čiaupo kokybė. „Kietame" vandenyje yra daugiau ištirpusių mineralinių medžiagų – kalcio ir magnio, kurie reaguoja su muilu bei grožio priemonėmis ir nuosėdomis nugula ant plaukų. Dėl to plaukai praranda blizgesį, minkštumą ir drėgmę.

· Nepilnavertė mityba ir dehidratacija. „Žinoma, išvykus atostogauti, išlaikyti įprastą mitybos režimą sudėtinga, nes svečioje šalyje norisi išbandyti visas vietines gastronomijos gėrybes, galų gale, norisi pamatyti kuo daugiau, todėl laiko sveikai mitybai nelieka.

Kaip ir normaliam geriamų skysčių balansui. Visgi, verta atsiminti, kad subalansuotas maistas ir paros vandens norma būtina, kad plaukai ir atostogų metu blizgėtų, būtų minkšti, paklusnūs ir atvaizdas veidrodyje jus džiugintų", – pataria R. Jusel.  

 6 žingsniai, kurie padės išvengti „blogų plaukų" dienų per atostogas

1.      Plaukus kelionei paruoškite iš anksto

Prieš kelionę apsilankykite grožio salone, kad patrumpintumėte išsišakojusius galiukus ir plaukams suteiktumėte formą bei norimą spalvą – kelionėje šukuoseną prižiūrėti bus lengviau, o nuotraukos bus gražesnės. Tačiau tuo pasiruošimas nesibaigia.

Kadangi lėktuvuose ar traukiniuose tenka ilgą laiką išbūti stipriai kondicionuojamoje aplinkoje, kad plaukai neišsausėtų, pasirūpinkite jais dieną prieš kelionę:

Išplaukite plaukus drėkinančiu šampūnu, pamaitinkite stipriu kondicionieriumi ir palepinkite argano aliejumi arba tepamais vitaminais plaukams, kuriuose yra vitaminų A, C, E, Provitamino B5 ir kitų veikliųjų medžiagų – tai padės išlaikyti drėgmę plaukuose kelias ateinančias dienas.

Ir nepamirškite kelionės metu gertuvės – vandens ir tepamų vitaminų duetas užtikrins plaukų drėkinimą bei apsaugą nuo aplinkos poveikio.

2.      Drėkinkite plaukus visos kelionės metu

„Jeigu tik turite galimybių, kelionės metu plaukus papildomai sudrėkinkite nenuplaunamu balzamu ir užsiriškite šilkinę skarelę, kad nuo trinties į sėdynės atlošą nesusidarytų statinis krūvis ir plaukai nesielektrintų – tai ypač aktualu tolimuose skrydžiuose.

Atvykusios į vietą, skarelę nusiriškite ir plaukus lengvai pakedenkite pirštais, jeigu plaukai elektrinasi, naudokite lengvą nenuplaunamą kondicionierių plaukams, kuris sutvardys neklusnias sruogas ir suteiks joms žvilgesio", – sako plaukų grožio meistrė R. Jusel.

3.      Kad atostogų nuotraukos būtų gražios – naudokite plaukų serumą

Dauguma iš mūsų nori gerai atrodyti į „Instagram" keliamose atostogų nuotraukose, tačiau svetimoje šalyje įprasta plaukų priežiūros rutina išsiderina, galų gale – ne visus namie naudojamus grožio produktus galima ten nusivežti.

Tai nebaisu, jeigu kelioniniame krepšyje turite intensyvaus veikimo plaukų serumą. Dar geriau, jeigu jis – „anti-ageing" kategorijos, nes yra intensyvesnis. Nenuplaunamas serumas, skirtas pasireiškus pirmiesiems plaukų senėjimo požymiams ir praturtintas vitaminu A, E bei provitaminu B5, padeda atkurti natūralų plaukų keratiną, todėl plaukai tampa stiprūs ir blizgantys, atrodo jauniau, gyvybingiau, o plaukų spalva išlieka ilgiau.

Ieškokite tokio serumo, kuris apsaugo nuo plaukų džiovintuvo, žnyplių, skirtų tiesinti ar garbanoti plaukus, poveikio bei turi apsaugą nuo ultravioletinių (UV) spindulių, chloro ir jūros druskų.

Pastarieji veiksniai labiausiai atostogų metu žaloja plaukus, todėl kokybiškas vienas produktas gali ne tik šią patiriamą žalą sumažinti, bet ir papildomai maitinti bei drėkinti jūsų plaukus atostogų metu. Toks serumas – nepamainomas keliaujant itin karšto klimato šalyse.

4.      Jeigu negalite plauti plaukų, naudokite sausą šampūną

Kelionės ne visada vyksta taip, kaip planuota: netikėtai galite atsidurti vietovėje, kur dušas – prabanga arba lankytinų vietų dienotvarkė tokia intensyvi, kad grožio rutina lieka ne tokioje prioritetinėje vietoje.

Jei kada atsidursite tokioje situacijoje, kai negalite išsiplauti plaukų arba pamiršite įprastą šampūną, pravers sausas šampūnas. Kiekviena moteris turėtų šį produktą įtraukti į savo kelioninių grožio produktų sąrašą.

„Sausas šampūnas veikia beveik taip pat, kaip įprastas šampūnas – išvalo plaukus ir galvos odą nuo riebalų bei nešvarumų, tik šiai grožio procedūrai nereikia nei vandens, nei plaukų džiovintuvo, o plaukai tampa purūs ir atrodo gaiviai.

Be to, kai kurie sausi šampūnai pasižymi antibakterinėmis savybėmis bei antistatiniu poveikiu, todėl švelniai suglotnina pasišiaušusius plaukus. Tereikia iš flakono ant plaukų šaknų papurkšti sauso šampūno, pirštais pamasažuoti skalpą ir šampūno likučius gerai iššukuoti šepečiu – juk nenorite atrodyti, lyg turėtumėte pleiskanų?

Šis produktas – puikus sprendimas keliaujant itin drėgno klimato šalyse, kai plaukai būna nuolat susiriebalavę ir praradę purumą. Tik, kaip visas intensyvias grožio priemones, sausą šampūną naudokite atsakingai", – patarimus dalija plaukų meistrė.

5.      Visada paplūdimyje turėkite plaukų priežiūros priemonių

Atostogos be šiltos jūros ir balto smėlio – praktiškai neįsivaizduojamos, tačiau ši pagunda turi tamsiąją pusę. Be šaunaus įdegio ir gražių nuotraukų, buvimas paplūdimyje spiginant saulei pateikia ir kitą „dovanėlę" – išsausėjusius ir išblukusius plaukus.

UV spinduliai, sūrus jūros ir chloruotas viešbučio baseino vanduo pažeidžia paviršinį plauko sluoksnį, todėl jie tampa sausi, pasišiaušę, o plaukų galiukai išsišakoja.

Nekreipiant į tai dėmesio, po atostogų gali tekti gaivinti slenkančius ir negyvus plaukus, o dažančioms plaukus ryškiai – ir papildomą vizitą pas plaukų stilistą.

Kad to būtų galima išvengti, plaukus prieš bikini demonstraciją derėtų ištepti nenuplaunamu plaukų kondicionieriumi arba tepamais vitaminais su UV filtru, paplūdimyje – plaukus pridengti skrybėle ar skarele ir nuolat juos (kaip ir veidą) apipurkšti kūno dulksna.

Jeigu šių priemonių neturite, galite apsauginį odos kremą sumaišyti su vandeniu ir šiuo tirpalu gausiai apipurkšti plaukus. Po jūros ir saulės vonių plaukus būtina išplauti švelniu šampūnu, gausiai ištepti kondicionieriumi ar maitinančia plaukų kauke.

6.      Nenaudokite bet kokių grožio priemonių

„Kartais gali kilti pagunda nenaudoti savo plaukų priežiūros priemonių, jeigu viešbučio vonioje palikti nemokami grožio produktai, tačiau pagailėkite savo plaukų – geriau viena kokybiška ir jūsų plaukams tinkanti, nei kelios bet kokios priemonės.

Viešbučio siūlomas šampūnas ar kondicionierius gali netikti jūsų plaukų tipui ar spalvai, todėl neeksperimentuokite, jeigu vėliau nenorite gailėtis. Visgi svarbiausias patarimas atostogoms – atsipalaiduokite, mėgaukitės įspūdžiais ir būkite laimingos, nes tai teigiamai veikia ne tik jūsų plaukus, bet ir jus", – šypsosi R. Jusel.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder