Nenorinčius skiepytis gundys loterija?

(1)

Marijampolės meras Povilas Isoda svarsto galimybę paskatinti žmones vakcinuotis nuo COVID-19 organizuodamas loteriją, kurioje pasiskiepijusieji išloštų įvairių prizų. Pavyzdžiui, bilietą į kino teatrą, koncertą. O gal net kiekvieną savaitę vienam iš pasiskiepijusiųjų būtų įteiktas tūkstantis eurų. Kol kas tai tik planai. Bet kodėl Marijampolės meras nutarė suplakti mediciną su pramoga?

„Matau loteriją kaip vieną iš vakcinaciją paskatinančių būdų, - paaiškino P.Isoda, - nes žmonių aktyvumas skiepytis gerokai sumažėjo. Buvo įdomu sužinoti, ką daro JAV, Izraelis. Ten irgi žmonės buvo skatinami įvairiais būdais.

Marijampolėje pasiskiepijusių yra keliais procentais daugiau nei šalies vidurkis. Daug atvažiavusių žmonių, kurie atvyksta čia dirbti, paskiepyti aplinkinėse savivaldybėse. Patenkame į daugiausiai pasiskiepijusiųjų dešimtuką. O senjorų paskiepijimas siekia 65 proc."

- O kaip jausis marijampoliečiai, kurie nesiskiepija tik todėl, kad yra alergiški vakcinai ar jiems nerekomenduojama skiepytis dėl gretutinių ligų? Arba iš principo nesiskiepija. Ar nesijaus jie diskriminuojami, nes negalės dalyvauti loterijoje, todėl sumažės galimybė dalyvauti kultūriniuose renginiuose, žiūrėti kino filmus?

- Nieko nepadarysi. Kas negali - tai negali, o kitiems motyvacijos trūksta.

Ir kitur pasaulyje įvairiomis akcijomis žmonės skatinami skiepytis, nes žmonės, nors ir nenusistatę prieš skiepus, bet abejoja, todėl reikia juos paraginti.

- O jeigu oponentai sakys, kad meras dėl kažkokios loterijos eikvoja savivaldybės biudžetą, kuris skirtas visiems marijampoliečiams. Ne tik tiems, kurie dalyvaus loterijoje?

- Mūsų mintis tokia ir yra - tą pavojų, jog bus eikvojamos savivaldybės biudžeto lėšos, sumažinti surandant rėmėjų. Mūsų įmonės mielai prisidėtų dovanomis, prizais, produkcija.

Visiems tai yra labai aktualu, nes Marijampolėje labai stipriai nuo „kovido" nukentėjo įvairios įmonės, globos įstaigos, ligoninė.

Dabar situacija gerėja, bet jei atsipalaiduosime, rudenį jau bus per vėlu skatinti vakcinuotis.

Dar galutinai nesugalvojome, kaip dabar skatinsime skiepytis, bet tai gali būti ir loterija, ir prizai. Esu kalbėjęs su potencialiais rėmėjais. Produktų jie turi, patys svarsto, kaip paskatinti vakcinavimą.

Verslams taip pat reikia reklamos. Kino teatras taip pat prisidės. Galvoju, jei mes to nedarysime, tai vakcinacija užsitęs metus.

Kai prasidės masinė vakcinacija, palauksime, kol praeis pirmasis srautas, o jam atslūgstant, skatinsime tolesnį skiepijimąsi su prizais. Planuojame tai tęsti gerą mėnesį, kol sukursime papildomą impulsą vakcinuotis.

- O jei žmonės ims skųstis: dalyvavau loterijoje, skiepijausi, bet visvien susirgau!

- Tokių atvejų atmesti irgi negaliu. Rizikos yra, bet susirgusieji bent nepateks labai sunkios sveikatos būklės į ligonines. Vakcina 100 proc. neapsaugo, bet vis tiek gelbsti.

- Gal tada ir nemokami vaistai pasiskiepijusiems, bet visvien susirgusiems, bus dalijami loterijoje?

- Loterijos vaistams neplanuojame. Jei kas nors būtų kategoriškai prieš vakcinacijos loteriją, tada jos nerengtume, bet nemanau, kad žmonės vakcinuosis urmu. Jei net profilaktinių įvairių sveikatos tyrimų nedaro.

Tiek įvairių sveikatos programų yra, o dalyvaujančių jose mažai. Todėl žmones reikia kažkaip motyvuoti skiepytis.

Ne tik pas mus, bet ir Vakaruose, Amerikoje žmonių motyvacijos trūksta. Mes tiesiog skaitome tarptautinę spaudą ir matome, kad užsienyje duoda visokių dovanų.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder