Mūsų ryšys su maistu - stiprus
Mes valgome tam, jog išgyventumėme. Tačiau maistas taip pat yra ir malonumo šaltinis. Valgymas jaučiant stresą padeda "nustumti" emocijas į šalį. Tačiau šis įprotis gali būti žalingas mūsų sveikatai. Keli patarimai, kurie padės tai sustabdyti:
Supraskite, kas vyksta
Tam tikri žmonės valgo mažiau, kai patiria stresą. Kitiems maistas tampa distrakcija ir komforto šaltiniu, kai tam tikri dalykai nesiseka. Galite valgyti net tada, kai nesijaučiate alkanas. Stenkitės suprasti, ką valgote ir kodėl tai darote.
Veskite maisto dienoraštį
Užsirašykite tai, ką suvalgote dienos metu bei kada tai suvalgote. Toks dienoraštis leis suprasti valgymo įpročius bei maisto produktų pasirinkimus.
Patikrinkite, ar esate tikrai išalkęs
Jei ką tik suvalgėte pietus ir vis dar ieškote užkandžio, paklauskite savęs - ar esate alkanas, ar maisto "nori" jūsų emocijos. Nepamirškite gerti pakankamą kiekį vandens, nes dehidratacija gali lemti alkio jausmą.
Ieškokite pagalbos
Leiskite artimiesiems bei draugams padėti, kai jaučiate stresą. Tai tikrai gali padėti laikytis sveikos gyvensenos principų.
Susikoncentruokite į tikslą
Nesusikoncentruokite į tokius dalykus, kaip kalorijų skaičiavimas, patiekalų planavimas ar svorio kontrolė. Griežta dieta ir rutina gali lemti dar didesnį norą užkandžiauti. Leiskite sau išbandyti naujus patiekalus, skirtingų šalių virtuves.
Neerzinkite savęs
Stenkitės, jog jūsų namuose nebūtų nesveikų užkandžių - taip išvengsite nesveikų produktų. Nerimaujate, jog nusipirksite nesveiko maisto parduotuvėje? Vykite į maisto prekių parduotuvę su reikiamų prekių sąrašu - tai leis pirkti tik tai, ko reikia.
Rinkitės sveikus užkandžius
Išalkote tarp pagrindinių valgymų? Stenkitės šalia turėti sveikų užkandžių - daržovių su humusu, riešutų ar spragėsių be sviesto.
Nepykite ant savęs
Nekaltinkite savęs dėl blogų maisto pasirinkimų. Tai sukels tik daugiau streso ir užves emocinio valgymo ciklą iš pradžių.
Medituokite
Kai jaučiate įtampą bei stresą, ieškokite būdų, kurie tikrai gali sumažinti šias negatyvias emocijas. Suraskite ramią vietą namie ir medituokite jums priimti forma.
Sportuokite
Gera treniruotė skatina endorfinų išsiskyrimą, o šie - mažina stresą bei mus atpalaiduoja. Jei tikrai norite pasijausti geriau - suprakaituokite.
Pasišnekėkite
Jei galvojate, jog emocinis valgymas tapo jūsų problema - nebijokite pasikalbėti su profesionalu. Tai leis suprasti tai lėmusias priežastis, esančias problemas išspręsti ir geriau jaustis.
Rašyti komentarą