Dėmesio centre - moksleivių psichikos sveikata
Psichologų, socialinių pedagogų ir klasių vadovų kompetencijoms tobulinti skirta daugiau nei 100 tūkst. eurų. Mokymuose dalyvaus apie 120 psichologų, 200 socialinių pedagogų bei 1 000 klasės auklėtojų.
„Pandemijos metu mokyklose ne tik išaugo psichologinių paslaugų poreikis, bet dėl privalomos izoliacijos bei nuotolinio darbo pasikeitė ir jų teikimo pobūdis. Itin aktualios tapo nuotolinės psichologinės konsultacijos, todėl švietimo pagalbos specialistams reikia padėti tinkamai joms pasiruošti, įgyti reikiamų įgūdžių, išsiugdyti tokias nuotolinio darbo kompetencijas, kad nuotolinių paslaugų nauda prilygtų kontaktinėms konsultacijoms“, - sakė NŠA direktorė Rūta Krasauskienė.
Metų pradžioje atlikta gyventojų reprezentatyvi apklausa parodė, kad 49 proc. apklaustųjų teigė, jog jų emocinė būklė pablogėjo antrosios COVID-19 bangos metu. Taip pat nustatyta, kad pandemijos metu 10 proc. išaugo asmenų, kurie kreipėsi į gydymo įstaigas dėl depresijos ir nerimo, skaičius.
NŠA organizuojamuose mokymuose ir supervizijose psichologai, socialiniai pedagogai bei klasių vadovai dalinsis savo patirtimi, aptars įvairias sudėtingas situacijas, traumos ir krizių įveikos atvejus, profesinius sunkumus ir ieškos tinkamiausių jų sprendimų. Supervizijos padės psichologams bei socialiniams pedagogams geriau pasirengti konsultacijoms, tobulins jų kvalifikaciją, o mokymai klasių auklėtojams stiprins jų bendradarbiavimo gebėjimus.
Rašyti komentarą