9 patarimai, padėsiantys atsigauti po nemigos nakties

Ar kada nors prieš svarbų įvykį negalėjote užmigti? Kai rytoj rytą laukia interviu dėl darbo, svarbus reportažas ir pan., nemiga neleidžia išsimiegoti, todėl jaučiatės išsekęs ir pavargęs?

Kaip padėti organizmui greitai atsigauti ir aktyviai praleisti dieną? Yra keletas gudrybių, kurios padės įveikti nuovargį ir pamiršti apie sunkią naktį iki vakaro.

9 patarimai, padėsiantys atsigauti po nemigos nakties:

Padaryti mankštą ir nusiprausti po vėsiu dušu.

Mankšta ir šaltas dušas suteiks energijos ryte, padės kūno ląstelėms prisisotinti deguonimi ir praleisti dieną aktyviai – fiziškai ir protiškai.

Pasivaikščioti arba pabėgioti.

Neseniai atliktas JAV Džordžijos universiteto mokslininkų tyrimas parodė, kad energinga rytinė mankšta sumažina nuovargio jausmą 65 %.

Pasimėgauti saulės voniomis.

Pabuvus vos 15 min. saulės šviesoje, pavyks pamiršti bemiegę naktį ir įkrauti baterijas visai dienai. Ultravioletinė šviesa išjungia melanino gamybą ir skatina serotonino išsiskyrimą organizme,

Sveikatos specialistai rekomenduoja kiekvieną dieną šiek tiek pabūti natūralioje dienos šviesoje.

Visą dieną gerti daug vandens.

Dehidratacija yra viena iš pagrindinių nemigos ir nuovargio priežasčių. Kad po bemiegės nakties jaustumėtės gerai, visą dieną reikia gerti vandenį nedidelėmis porcijomis (pavyzdžiui, vietoj kavos).

Taip vienu  šūviu nušausite du zuikius – jausitės kur kas žvalesni ir sumažinsite nemigos riziką kitą naktį. Dar geriau, jei vandenį gersite kartu su vitaminu C arba citrina.

Giliai kvėpuoti.

Dažnai nuovargio jausmas atsiranda dėl to, kad mūsų organizmas negauna pakankamai deguonies. Išmokite giliai kvėpuoti. Kiekvieną kartą, kai pajuntate mieguistumą, giliai įkvėpkite ir iškvėpkite: deguonis patenka į smegenis ir jos pradeda aktyviau veikti.

Teisingi pusryčiai.

Po bemiegės nakties organizmui reikia energijos užtaiso kokybiškų pusryčių pavidalu. Pusryčiuose turėtų būti dviejų vertingų maistinių medžiagų – baltymų ir dietinių skaidulų. Pavyzdžiui, geras pasirinkimas būtų omletas su žalumynais, vištienos krūtinėlė ir avokadas.

Naudoti aromatinius aliejus ir druskas.

Jei, nepaisant visų šių gudrybių, vis tiek likote mieguisti, galite pabandyti naudoti aromatinius aliejus ir druskas. Pauostykite juos, kad pagerėtų nuotaiką ir atsirastų daugiau žvalumo.

Padeda ir mėgstamų kvepalų aromatas – bet ne sunkūs vakariniai, o lengvi pavasariniai.

Dinamiška muzika.

Energinga, dinamiška muzika padės palaikyti gerą formą.

Tai vyksta fiziniame lygmenyje: kūnas savo ritmus derina prie muzikos ritmo ir padeda aktyviau dirbti. Mokslininkai įrodė, kad dinamiška muzika gerina dėmesio koncentraciją (taigi, dabar jūs turite pasiteisinimą savo viršininkui, kodėl klausotės muzikos darbo vietoje).

Nepersistengti su kofeinu.

Ryte galite išgerti įprastą puodelį kavos – arba du, jeigu labai merkiasi akys.

Nepageidautina vartoti daugiau, nes kavos poveikis trunka neilgai, o rizika kitą naktį ir vėl kentėti nuo nemigos labai didelė. Užuot gėrę kavą, geriau gerkite vandenį su vitaminu C.

Šie patarimai galioja pavienių nemigos naktų atveju. Jei tai sisteminga, turite pakeisti savo gyvenimo būdą: pašalinti blogus įpročius, laikytis dienos režimo ir teisingai valgyti.

Kitas variantas – kreiptis į gydytoją.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder