Sėkmingai įgyvendinta Klaipėdos miesto integruotų investicijų teritorijos vietos veiklos grupės 2016-2022 m. vietos plėtros strategija

Klaipėdos miesto integruotų investicijų teritorijos vietos veiklos grupė, įgyvendindama 2016-2022 metų vietos plėtros strategiją sėkmingai įgyvendino 21 bendruomenės inicijuotų vietos plėtros projektą. Projektai skatino gyventojus būti verslius ir aktyvius darbo rinkoje, bendruomenės gyvenime, taip pat padėjo socialinę atskirtį patiriantiems gyventojams visavertiškai integruotis į visuomenės gyvenimą.

Bendradarbiaujant su miesto bendruomene 2016-2022 m. vietos plėtros strategijos pagrindiniais tikslais  tapo gyventojų skaičiaus tikslinėje teritorijoje augimo, verslumo bei savanorystės skatinimas. Strategijai buvo skirta beveik 1,5 mln. eurų Europos Sąjungos fondų, valstybės biudžeto bei apie 0,5 mln. eurų miesto savivaldybės lėšų.

Nuo 2018 m., įgyvendinant 21 projektą, į jo veiklas įsitraukė beveik 3,4 tūkst. dalyvių, ir tai pranoko lūkesčius - preliminariai skaičiuota, kad veiklose dalyvaus apie 1,2 tūkst. žmonių. Klaipėdiečiai buvo kviečiami prisijungti prie įvairius poreikius atliepiančių tiek verslo, tiek ir socialinių paslaugų srities projektų.

„Kūrybinių industrijų lofto Klaipėdoje (KILK) su inkubavimo paslaugomis įkūrimas ir palaikymas“ projekto metu sukurta ir įveiklinta bendradarbystės erdvė kūrybinių industrijų verslams, „Kūrybinio verslo žingsniai“ organizavo mokymus ir suteikė realią paramą pradedant verslą. Abu projektus įgyvendino VšĮ „Kūrybos gelmės“.

Socialinių mokslų kolegija projekto „Verslo akseleratorius“ metu inicijavo plataus masto mokymus jauno verslo atstovams, o geriausi dalyvių rezultatai buvo įvertinti startiniais krepšeliais verslo pradžiai.

VšĮ „Bonumsolutio“ projekto „Bendradarbiavimo ir informacijos sklaidos tinklo kūrimas Klaipėdos regione“metu įgyvendino įvairias bendradarbiavimą tarp miesto ir kaimo bei verslumą skatinančias veiklas. 

Įgyvendinant projektą „Pabandom iš naujo“ VšĮ „Gyveni ir mokaisi“ jo dalyviai realiomis sąlygomis, saugiai mokėsi dirbti statybų sektoriuje, kėlė savo kvalifikacinius gebėjimus ir įgijo visiškai naujų žinių, praversiančių būsimame darbe.

Kitas sėkmingas projektas – „Gluosnių kūrybinės dirbtuvės“buvo skirtas neformalaus ugdymo paslaugos ekonomiškai neaktyviems asmenims (vykdytoja VšĮ „Kūrybos gelmės“). Jo metu buvo įrengtos studijos su teoriniams ir praktiniams mokymams reikalinga technine įranga,  organizuoti mokymai, vieši renginiai bendruomenei.  

Socialinių mokslų kolegijos projektu „Grožio ambasada“ buvo siekiama suteikti estetinės kosmetologijos įgūdžius, į darbo rinką padedant integruotis paklausių profesijų specialistams. Profesinio ugdymo mokymuose bei praktiniuose užsiėmimuose dalyvavo 62 asmenys.

VšĮ „Apeirono teatras“ projektas „Prevencinė sociokultūrinė programa „Dialogas“ integracijos tarp socialinių mažumų, atskirties grupių ir visuomenės daugumos didinimui“ išsikeltų tikslų siekė pasitelkdamas profesionaliuoju menu paremtą veiklą.

Šv. Pranciškaus onkologijos centro vykdyto projekto „Novatoriškų psichosocialinių paslaugų plėtra krizę išgyvenantiems onkologiniams ligoniams ir artimiesiems“ dalyviai turėjo galimybę pasinaudoti įvairiuose užsiėmimuose teikiamomis paslaugomis. Projekto veiklose sudalyvavo 300 asmenų.

Viešosios įstaigos „Trečiasis amžius“ vykdomo projekto „Bendrystės tiltai“ metu padedant savanoriams 178 vienišiems senyvo amžiaus ir negalią turintiems asmenims suteiktos socialinės paslaugos. 

Su išsamia ataskaitos versija galima susipažinti www.klaipedosvvg.lt.

Straipsnis parengtas projekto

Klaipėdos miesto IIT WC 2016-2022 m. vietos plėtros strategijos administravimas (Nr. 08.6.1-ESFA-T-910-01-0014) lėšomis.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder