Rudenį turėtų baigtis Vingio pasažo epopėja
(4)Į Vingio pasažą po atliktų tvarkymo darbų jau sugrįžo lauko prekybininkai. Merui A. Vaitkui pasiteiravus, kaip prekyba, vaisiais prekiaujanti mergina nesiskundė, tačiau prasitarė, kad žmonių mažoka.
Sėkmės vadovaujant miestui ir įgyvendinat projektus linkėjo ir su meru pasisveikinęs pasaže įsikūrusio baro savininkas. Akivaizdžiai jaučiasi, kad tiek pasaže dirbantys verslininkai ir prekybininkai jau pavargo nuo laukimo ir nekantrauja, kada teritorija bus baigta tvarkyti.
Tris kartus ilgiau
A. Vaitkus stebėjosi, kad projektas, kurį buvo realu įgyvendinti per vienerius metus, tęsiasi tris kartus ilgiau. Tačiau po vizito vietoje, visiško tikėjimo, kad darbai bus baigti pažadėtu laiku - nėra.
Pagal atnaujintą sutartį Vingio pasažo rekonstrukcija turi būti baigta iki rugsėjo 30 dienos. Dar apie mėnesį turėtų užtrukti oficiali objekto „pridavimo“ procedūra.
Tačiau aiškėja, kad įvairių neišspręstų klausimų dar yra.
Reikia parengti atskirą lietaus nuotekų tinklų per Simonaitytės gatvę įrengimo projektą. Nors trasos ilgis tik 24 metrai, tačiau tam reikia atskiro projekto, papildomų derinimo procedūrų.
Abejonių kilo ir dėl to, kad dar net neužsakytas lauko tualetas. Jo gamyba trunka apie 3 mėnesius.
Tačiau „Stamela“ atstovai tikina, kad visi šie veiksniai galutiniams projekto įgyvendinimo terminams įtakos neturės.
Šiltnamio efektas
Už infrastruktūros projektą atsakingas Klaipėdos vicemeras Algirdas Kamarauskas atkreipė dėmesį, kad gali būti problema tai, kad Vingio prekybinio pasažo stogas numatytas iš stiklo.
Akcentuojama, kad tai gali sukelti dvi problemas.
Pirmiausiai, karštomis saulėtomis dienomis susidarys šiltnamio efektas. Antra problema - estetinė.
Reikės nuolat spręsti, kaip valyti stogą. Nes šioje miesto dalyje tikrai netrūksta balandžių ir kitų paukščių. Kad problema aktuali, matosi jau ir šiuo metu iš apdergtų pasažo metalinių konstrukcijų.
Anot A. Kamarausko, dar bus bandoma operatyviai spręsti šį klausimą, tačiau galimybių, kad stiklinis stogas būtų pakeistas kita danga, nėra daug.
Jau sudaryta sutartis su subrangovu dėl stiklo tiekimo. Planuojama, kad tai bus skaidrus, 10 milimetrų storio grūdintas stiklas.
Tikimasi, kad vėliau nesunkiai bus galima rasti rangovus, kurie stogą nuplautų.
Neatsižvelgė į pasiūlymą
Rekonstruojamo Vingio pasažo verslininkai lieja nuoskaudą, kad prieš pradedant tvarkymo darbus buvo visiškai ignoruota jų nuomonė.
„Vakarų ekspresas“ jau rašė, kad Vingio pasaže stovinčio pastato bendraturtis Algimantas Tilvikas piktinosi, kad rengiant Vingio pasažo rekonstrukcijos projektą paliktas nelogiškas sprendimas dėl požeminės perėjos per Vingio gatvę.
„Prašėme panaikinti vieną iš trijų nusileidimų į požeminę pėsčiųjų perėją. Vidurinį. Palikti tik šoninius. Tai labai išplėstų erdvę tiek estetiniu, tiek praktiniu požiūriu. Perėja nebebūtų šiukšlynas, kuriame nesaugu ir karaliauja benamiai bei asocialūs asmenys. Skveras atsivertų ir būtų visai kitas vaizdas, tinkantis sutvarkytam Vingio pasažui“, - sakė A. Tilvikas.
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė dar kartą patvirtino, kad požeminė perėja po Vingio gatve bus tvarkoma, bet minėtas nusileidimas į ją nebus naikinamas.
Anot jos, yra Eismo saugumo komisijos sprendimas naikinti pėsčiųjų perėją per Vingio gatvę ties 5 numeriu pažymėtu pastatu. Todėl požeminė perėjas taps pagrindine ir vienintele galimybe kirsti Vingio gatvę ties Vingio pasažu. Pėsčiųjų srautai ja didės.
Apsileidę verslininkai
A. Vaitkus atkreipė dėmesį, kad labai netvarkingai atrodo kai kurie privatiems verslininkams priklausančių patalpų fasadai pačiame pasaže.
Tik dalis verslininkų suskubo kartu tvarkytis ir savo valdomą turtą. Todėl pasažo sutvarkymo sprendimai buvo pritaikyti ir suderinti su kaimynystėje esančiomis patalpomis. Įrengti patogūs įėjimai, suderinta apdaila.
A. Vaitkus įpareigojo Savivaldybės atstovus susisiekti ir su likusių patalpų savininkais ir paraginti juos susitvarkyti.
Klaipėdos savivaldybė Vingio pasažo ir skvero šalia I. Simonaitytės gatvės sutvarkymui skirs beveik 1,3 milijono eurų.
Rašyti komentarą