Per Melnragę „prasiėjo“ su trimeriais: nuplikusi „ToLi nuo klasikos“ paplūdo ašaromis
(11)Dar ir penktadienį kalbėdama su „Vakarų ekspresu“ apie ketvirtadienio įvykius Melnragėje visoje šalyje gerai žinomo ir populiaraus restorano „ToLi nuo klasikos“ įkūrėja bei maisto tinklaraštininkė Lina Žilevičė negalėjo suvaldyti jaudulio.
"Mažiausiai tikiesi, kad kažkas ateis į tavo kiemą ir išpjaus kelis metus kruopščiai bei su didžiule meile puoselėtus augalus.
Ir tai padaryta Klaipėdos miesto savivaldybės nurodymu. Atrodo, kas jau kas, o Savivaldybės darbuotojai prieš ko nors imdamiesi turėtų šimtą kartų patikrinti.
Juk visi žino, kad jei nori savo kieme nupjauti seną ir pavojų keliantį medį, privalėsi nueiti kryžiaus kelius ir leidimo lauksi labai ilgai. O valdininkams tai padaryti labai paprasta.
„Prasiėjo“ darbininkai su trimeriais nesidairydami ir dar su šypsena veide pridūrė, jog džiaukitės, kad sustodavome parūkyti, o tai tikrai būtume viską išpjovę", - neslėpė pykčio L. Žilevičė.
Trimeriais restorano teritorijoje augantys iš užsienio atvežti augalai nušienauti ketvirtadienio popietę. Ne visi, nes „šienpjovius“ sustabdė atsitiktinai anksčiau į darbą atvykusi restorano darbuotoja.
"Paprastai Melnragėje būna tylu. Tad, išgirdusi neįprastą garsą, mūsų darbuotoja išėjo pasidairyti ir viską pamatė. Juk Melnragėje metų metais niekas nėra daroma, tvarkoma ar šienaujama.
Sustabdžius darbus paaiškėjo, kad Savivaldybės darbuotoja nurodė bendrovės „Klaipėdos želdiniai“ vadybininkui, kad prie mūsų restorano esantis sklypas yra Savivaldybės žemė. Paprasčiausiai buvo labai aplaidžiai pažiūrėta ar visai nežiūrėta į sklypo planą.
Aš taip ir pasakiau, kad džiaukitės, jog ne viską suspėjote nupjauti. Priešingu atvejus mes čia nesikalbėtume. Būčiau kreipusis į policiją, gal net ir į teismą", - patikino L. Žilevičė.
Moters teigimu, iš pradžių niekas dėl to net nesijautė kaltas ir tikino, jog neįvyko nieko baisaus, nes nupjauti augalai neva ataugs.
"Kad smėlyje užaugintum šiuos augalus, reikia šalia savęs turėti botaniką. Mes jį ir turime. Mums padeda viena geriausių Baltijos šalyse apželdintojų Rasa Laurinavičienė. Ji specialiai augalus atrinko pajūrio regionui ir priderino prie gamtos.
Nupjautos jukos ir festukos (eraičinas - aut. past.) specialiai atvežtos iš Vokietijos. Kaip jos ataugs, jei jų negalima pjauti.
Dvejų metų Donatos Vičės ir mūsų darbas. Kasdien laistyta po tris kartus, kiek tonų vandens išpilta, kiek specialių trąšų panaudota, kad augalai prigytų. Per dvejus metus jie suvešėjo tiek, kiek paprastai užauga per penkerius.
Atsisakiau kalbėtis su „Klaipėdos želdinių“ vadybininku, tai atvažiavo trys apželdinimo „specialistai“.
Pakeltomis galvomis ir su tokiu patosu aiškino, kad čia nieko baisaus nėra - atsigaus. Neva mes, „durnės“, nieko nesuprantame.
Neva tai šiukšlynas, nes mes nepažįstame augalų. Geležinis argumentas tų, kuriems geriausia, kuo galima papuošti miestą, yra našlaitės.
Turėjome jiems pasakyti, kad nekalbėtų nesąmonių. Atsiuntė darbininkus, kurie nieko nesupranta, ir su trimeriais viską iš eilės išpjovė.
Juk jie ir Savivaldybei priklausančioje žemėje visus augalus ir smilgas, kurių negalima pjauti, nupjovė. Kiek jų pasodinimas kainavo mokesčių mokėtojams. Dabar galės vėl konkursą skelbti, kad iš naujo Melnragę apsodintų", - stebėjosi L. Žilevičė.
Incidentas baigėsi tuo, kad Savivaldybės atstovai pažadėjo pavasarį nupjautus augalus atsodinti.
"Susitarėme, jog pirmadienį atveš ir toje vietoje pastatys aštuonias eglutes vazonėliuose, o pavasarį viską atsodins.
Susitarimas žmogiškas, bet kol kas jis yra šakėmis ant vandens rašytas. Prašysime, kad viskas būtų įforminta oficialiai ir raštu.
Iki pavasario dar labai toli, tad kol kas dar negaliu pasakyti, kaip ši istorija baigsis", - neatmeta galimybės kreiptis ir į teisėsaugą L. Žilevičė.
Su trimeriais per Melnragę „prasieita“ iš karto po to, kai išvakarėse joje apsilankė Klaipėdos miesto valdžios atstovai.
Melnragiškių teigimu, į nuolatinius jų prašymus sutvarkyti viešose vietose sužėlusius brūzgynus sureaguota tik prieš artėjančius savivaldos rinkimus.
Rašyti komentarą