„Pakviesčiau į Klaipėdą gerus muzikantus iš viso pasaulio“

Šiandien pristatome vieną iš penkių finalininkų, pretenduojančių gauti „Švyturio Klaipėdos ateities stipendiją“. 24 metų klaipėdietis būgnininkas Kasparas Petkus studijuoja Amsterdamo (Nyderlandai) muzikos konservatorijoje, šiemet baigia trečią kursą ir yra sužavėtas tokio aukšto studijų lygio. Beje, jį su grupe „Amber Hunters“ („Gintaro medžiotojai“) išvysime šiemet rugpjūčio pradžioje vyksiančiame Klaipėdos pilies džiazo festivalyje.

Apie tai, kad buvo pasiūlytas gauti 4 000 eurų stipendiją kaip jaunasis Klaipėdos talentas, Kasparas sužinojo iš draugo truputį vėliau, tada pasireklamavo savo feisbuko paskyroje. „Labai malonu. Tai - jau laimėjimas.

Yra tik vienas niuansas - manau, kad apie tą konkursą tikrai ne visi žinojo. Man žinutę atsiuntė draugas, aš nusiunčiau žinutę draugei. Ta naujiena mes dalijomės socialiniuose tinkluose“, - pasakojo į finalinį etapą patekęs Kasparas.

Aukšto lygio studijos

„Pasirinkimas mokytis Amsterdamo konservatorijoje, manau, tebėra geriausias sprendimas mano gyvenime iki šiol. Esu labai patenkintas. Žinoma, korona šiek tiek pakeitė visą procesą, bet tai nutiko visose mokymo įstaigose.

Mane labai sužavėjo lygis. Paskaitų yra labai daug. Esu būgnininkas, turiu būgno pamokas, kurias veda labai aukšto lygio dėstytojai. Toje mokymo įstaigoje labai rimtas požiūris į studijas. Žinai, kad ir ką darytum, baigęs studijas, tu tikrai išmoksi“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Kasparas.

Paklaustas, koks tas dar aukštesnis lygis, nes jis dar būdamas moksleivis koncertavo su gana aukšto lygio atlikėjais, nusijuokė ir atsakė: „Kaip sakoma, kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių. O tas miškas tai begalinis.“

K. Petkui dar liko metai mokytis Amsterdamo konservatorijoje. O kur studijuos magistrantūrą, dar nėra nusprendęs, bet tai būtų būgnai. „Bet kuriuo atveju Amsterdamas yra labai geras variantas. Jis turi “Erasmus„ programas Amerikoje. Dar mąstau“, - kalbėjo vaikinas.

„Tikrai nežiūrėčiau savo poreikių“

Paklausus, kam panaudotų tuos 4 000 eurų, K. Petkus ištarė: „Oi. Tai nei daug, nei mažai, žiūrint, ką nori pirkti. Šiuo atveju tikrai nežiūrėčiau savo poreikių. Ta suma yra pakankama suorganizuoti keliems projektams. Man, kaip tikram klaipėdiečiui, būtų garbė panaudoti tuos pinigus tam, kad pakviesčiau gerus muzikantus iš viso pasaulio į Klaipėdą, nes dabar jau turiu gerų ryšių. Labai norėčiau būtent čia, Klaipėdoje, organizuoti kelis koncertus.“

Praėjusią savaitę Kasparas grįžo į Lietuvą, dabar yra Klaipėdoje, vakar jūroje dar nebuvo spėjęs išsimaudyti. Atostogų turi tik dvi savaites. Liepos 3 d. su Ąžuolu Paulausku koncertuos Palangoje.

Vėliau grįžta į Amsterdamą, ten turės vieną koncertą, o tada su savo grupe „Amber Hunters“ ruošis turui į Lietuvą.

„Mūsų idėja: muzikoje rasti sprendimą, kuris skamba geriausiai, užtrunka tiek pat, kiek rasti gintarą jūroje paryčiais ar kada jo beieškotum. Mes ieškome iki tol, kol randame auksą, gintaro gabalą“, - taip savo grupės siekius pristatė Kasparas.

Grupė, kurią sudaro šeši muzikantai iš penkių skirtingų šalių, į Lietuvą atvyks rugpjūčio pradžioje, dalyvaus Klaipėdos pilies džiazo festivalyje rugpjūčio 5-7 d. Grupė turi galimybę pasirodyti penkiose skirtingose šalyse.

„Labai džiaugiuosi gyvenimu“

"Kartais pagalvoju, ar turiu svajonę, ir nežinau. Šiuo metu labai džiaugiuosi gyvenimu ir man to visiškai užtenka. Kartais žmonės būna nelaimingi, nes neturi svajonės ar planų. O aš laimingas ir džiaugiuosi kiekviena minute.

Be abejo, savo veiklą susiesiu su muzika. Noriu pasiekti aukštesnį lygį, bet priimu tai kaip natūralų procesą.

Galbūt mano svajonė būtų išreikšti save tarptautiniu mastu.

Šiuo metu daugiau kuriu savo muziką. Ne, kuriu ne vienas, mes kuriame kartu su grupe. Kurti smagu, tai pirmoje vietoje, visada geriau būti originaliam. Labai džiaugiuosi tuo procesu. Bet muzika irgi yra verslas, reikia ją parduoti.

Esu dar jaunas, bet man ir labai jaunam teko groti su profesionalais ir susipažinti su jų gyvenimo stiliumi. Muzikanto gyvenimas manęs visiškai nebaugina, nes žinau, kad viskas priklauso nuo manęs paties. Šiais laikais galimybių yra milijonas", - apie savo siekius pasakojo Kasparas.

Kodėl būgnai?

"Kodėl būtent būgnai atėjo į mano gyvenimą, paaiškinimo dar neturiu, gal kada nors ir turėsiu. Pradėjau jais groti būdamas 11 metų bažnyčioje (Vilniuje, protestantų bažnyčioje. - Autor. past.). Būgnai yra vienas iš komunikacijos būdų nuo labai senų laikų.

Buvo balsas ir būgnai. Galbūt norėjau išreikšti save muzikinėje kalboje, nes buvau truputėlį tylesnis vaikystėje, galbūt norėjau atrasti tą kitą kalbą. Ne, padauža aš buvau, bet labai nedaug kalbėjau, buvau ramus, santūrus.

Be būgnų, groju ir pianinu ir labai mėgstu juo groti. Aišku, visos kompozicijos prasideda nuo pianino. Pradedu kurti grodamas juo, tada einu prie būgnų. Kartais būna ir antraip", - kalbėjo K. Petkus.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder