1 Jie išgyvena "tuščią" laikotarpį.
Bet kuriuo neištikimybės atveju svarbu suprasti pagrindinę neištikimybės priežastį. Pasak Hellerio, emocinės neištikimybės atveju dažna priežastis yra ta, kad jūsų partneris išgyvena asmeninį nuopuolį.
"Neištikimybės tyrimai rodo, kad kai žmonės pasitraukia iš santykių, tai ne visada susiję su pačiais santykiais, - sako jis. "Asmuo paprastai išgyvena "tuščią" gyvenimo laikotarpį, t. y. jo kasdienėje patirtyje nėra ypatingų pakilimų ar ypatingų nuosmukių."
Nesvarbu, ar tai susiję su darbu, šeimos reikalais, ar tiesiog su amžiumi, kai atrodo, kad viskas sulėtėjo, yra daugybė priežasčių, kodėl jūsų partneris gali susidurti su žemo lygio depresija.
Helleris sako atkreipti dėmesį, jei jūsų partneriui pasireiškia užsitęsusi melancholija. Jei į tai bus atsižvelgta anksti, jie gali rasti pasitenkinimo būdą, kuris nebūtų susijęs su jauduliu dėl ko nors naujo.
2 Jie kovoja su dideliu gyvenimo sukrėtimu.
Panašiai kaip ir jausdamasis prislėgtas, jūsų partneris gali susidurti su staigia, traumuojančia patirtimi, kai yra neištikimas. Pasak licencijuoto psichologo Davido Tzall, PsyD, tokiais atvejais, kaip tėvų netektis ar atleidimas iš darbo, žmogus gali kreiptis į asmenį, kuris, jo manymu, jį "supranta" geriau nei jūs.
"Tai gali būti tie atvejai, kai jie ieško ryšio su žmogumi, kuris išgyveno šį išbandymą", - aiškina jis.
Viltinga žinia ta, kad daugeliu atvejų šie emociniai reikalai yra "netikri", sako Tzall. "Juos sieja vienas klausimas, tačiau jie neturi daug bendro".
3 Sutriko bendravimas.
Kitaip nei fizinis romanas, emocinė neištikimybė grindžiama bendravimu ir supratimu. Todėl jei pastebite, kad jūsų ir partnerio pokalbiai yra įtempti ir sunku aptarti svarbias temas, kurios anksčiau buvo paprastos, tai gali kelti nerimą.
"Jei anksčiau jūs buvote tas, su kuriuo partneris dalijosi įvairiais dalykais, ir tai labai pasikeitė, tai gali reikšti, kad jo emociniai poreikiai tenkinami kitur", - sako Jennifer Kelman, licencijuota klinikinė socialinė darbuotoja ir psichikos sveikatos ekspertė JustAnswer.
4 Jie slepia savo technologijas.
Šis klausimas gali atrodyti akivaizdus, tačiau tai nereiškia, kad jis mažiau teisingas. Daugelis terapeutų, su kuriais kalbėjomės, sutiko, kad daug emocinių reikalų prasideda internete.
"Manau, kad lengvas prieinamumas yra viena iš priežasčių, kodėl vis dažniau tai matome ir apie tai kalbame, - sako Kelmanas.
"Įrenginių naudojimas, naudojimasis socialine žiniasklaida, tekstinių žinučių siuntimas, apgaudinėjimo programėlės - ir visa tai yra po ranka bet kuriuo metu, dieną ar naktį."
Todėl būkite atsargūs, jei pastebite, kad jūsų partneris slepia savo telefoną, keičia el. pašto slaptažodį arba daugiau laiko vėlai vakare praleidžia prie kompiuterio.
"Bet koks signalas, kad kažkas slepiama, yra raudona vėliava", - teigia magistrė Nensė Landrum, autorė, santykių trenerė ir "The Millionaire Marriage Club" įkūrėja.
Ji pataria pastebėjusiems tokį elgesį paklausti apie tai ir iškelti tai į viešumą. Tai suteiks partneriui galimybę būti su jumis nuoširdžiam arba bent jau suprasti, kad žinote apie jo veiksmus.
5 Jie staiga dažniau išvyksta iš namų.
Užuot priėmęs skambučius veikiant dušui ar laukęs, kol išvyksite, jūsų partneris gali pradėti teisintis dėl savo buvimo vietos, kad galėtų praleisti laiką su kitu asmeniu.
"Jei jie bendrauja su kitu žmogumi ir gauna iš jo emocinį užpildą, jie gali stengtis daugiau būti su juo darbe, jei tai yra kolega, arba daugiau sukiotis sporto salėje, tikėdamiesi užmegzti ryšį", - sako Kelmanas.
Jei tai labiau virtualūs santykiai, praleisdami daugiau laiko biure, jie gali laisvai bendrauti ir skambinti vaizdo skambučiais, kada panorėję.
6 Jie yra itin žingeidūs.
Pastebėjote, kad jūsų partneris po "darbo pokalbio" išeina iš namų biuro ir yra itin pakiliai nusiteikęs? O gal jie spausdina telefone su didžiule šypsena ant veido? Toks požiūrio pasikeitimas tikrai gali būti raudona vėliava.
"Galbūt tai skamba kvailai, bet jei pažįstate savo partnerį ir jis nėra pats linksmiausias tipas arba toks, kuris leidžia atsipalaiduoti ir elgiasi kvailai bei svaigiai, o dabar girdite tokį bendravimą, tai gali reikšti naujai užmegztą ryšį su kažkuo nauju", - sako Kelmanas.
7 Jie atsitraukia miegamajame.
Tai, kad romanas nėra fizinis, nereiškia, kad jis neturės įtakos jūsų fiziniams santykiams.
"Taip gali būti dėl to, kad jie jaučiasi "apgaudinėjantys" savo naująjį žmogų, arba tiesiog dėl to, kad nejaučia traukos jums, nes užmezga intymius ir emocinius jausmus kitam žmogui", - aiškina Kelmanas. Juk sveikas seksualinis gyvenimas grindžiamas stipriu emociniu ryšiu.
8 Jie naudoja frazę "mes tik draugai".
"Santykių ekspertės ir suvedimo specialistės Sameeros Sullivan teigimu, "keturi labiausiai nerimą keliantys žodžiai santykiuose yra "mes esame tik draugai".
Jei klausdami partnerio apie galimą nedrausmingumą sulaukiate tokio "glausto ir dviprasmiško" atsakymo, S. Sullivan sako, kad tai yra didelė raudona vėliava, jog santykiai yra daugiau nei platoniški.
Viena iš priežasčių yra ta, kad emociškai apgaudinėjantis žmogus labai dažnai nesuvokia, kad yra neištikimas, aiškina Helleris.
"Jie netgi gali juos tapatinti su ypatingu draugu", - sako jis. "Jie galvoja, kad kol jie neturi fizinio romano, tol viskas yra gerai". Tuo tarpu atrodydami kaip tie, kurie nenori, kad jų partneris turėtų "draugų", galite lengvai pasijusti, kad tiesiog persistengėte.
9 Jie sako, kad esate paranojikas.
Deja, kai kurie neištikimi žmonės taip pat yra manipuliatyvūs, o vadovėlinis įžvalgus žingsnis yra pasukti stalą prieš jus.
"Kartais jiems gali būti lengviau viską apversti, užuot pažvelgus į savo elgesį, - aiškina Kelmanas.
"Jie taip pat gali taip elgtis siekdami užgesinti situaciją, bandydami jus paversti bepročiu, kad nerimaujate, arba kaltinti jus dalykais, kuriuos iš tikrųjų daro jie. Jie projektuoja savo elgesį ir pradeda gintis nuo savo elgesio kaltindami jus tuo pačiu." Štai tada labai svarbu pasitikėti savo instinktais.
Kad ir kaip būtų sunku, jei įtariate, kad jūsų partneris yra įsitraukęs į emocinį romaną, geriausia nereaguoti pykčiu, sako Landrum.
"Išliekite pyktį dienoraštyje arba šaukdami į pagalvę. Kai nusiraminsite, užduokite rūpestingus klausimus ir pasiūlymus, pavyzdžiui: "Pastebėjau, kad pastaruosius kelis mėnesius nebuvome tokie dėmesingi savo santykiams.
Norėčiau išgirsti, kas vyksta tavo viduje... Išsiaiškinkime, kokie poreikiai tenkinami tame emociniame santykyje, kuriuos mes arba aš apleidome". Ir, žinoma, visada pravartu kreiptis į porų konsultantą.
Rašyti komentarą