Klaipėdietis mokytojas išgyveno siaubo filmo scenarijų

(2)

Klaipėdoje chemijos mokytoju ir mokslo darbuotoju dirbantis Nerijus Dzingelevičius niekada gyvenime nepamirš lemtingosios kovo 2 d., kuri turėjo būti tokia pati kaip ir kiekviena diena. Išsiruošęs į darbą, vyras laukė lifto, kai netikėtai buvo užpultas peiliu. Nepažįstamas žmogus peiliu puolė smūgiuoti į galvą ir, tik sugebėjęs ištrūkti iš užpuoliko, Nerijus liko gyvas.

Šiandien jis turi susitaikyti su visą gyvenimą jį lydėsiančiais randais veide ir kad daugiau nebus toks, koks buvo. O sugrįžti į gyvenimą neleidžia ir biurokratinis institucijų požiūris į žmones.

Tą rytą Nerijus nenujautė nieko blogo.

Buvo su žmona neseniai atsikraustę į naujus namus viename iš Klaipėdos daugiabučių, kur nepažįstamas žmogus ir įgyvendino siaubo filmą primenantį išpuolį prieš Nerijų.

Supjaustė veidą ir rankas

„Kovo 2 d. ankstyvas rytas. Išeinu iš nuosavo buto lifto link, paspaudžiu mygtuką ir laukiu. Tikslas - nuvažiuoti į darbą, į Klaipėdos r. Plikių Ievos Labutytės pagrindinę mokyklą.

Laukiu lifto ir iš nugaros pajuntu stiprų smūgį kietu daiktu į galvą. Pajutau didelį galvos skausmą. Sąmonės nepraradau

. Po smūgio į galvą atsisukau į laiptinės pusę ir pamačiau nepažįstamą stambų vyrą su peiliu rankoje. Jis dūrė man į veidą, bet gyniausi, todėl peilis įsmigo į mano plaštaką.

Turėjau kuprinę su kompiuteriu ir chemijos vadovėliais, kurią mečiau į jį ir pasitraukiau link laiptų į devintą aukštą. Tuomet vėl sekė peilio smūgis į galvą.

Pasukau galvą į šoną - pjovė per dešinę galvos pusę. Tada vėl dūris, bet irgi atlaikiau dešine ranka, tad peilis smigo į ranką.

Kritau ant laiptų. Buvau prispaustas koja, badomas peiliu į galvą. Atlaikiau du smūgius rankomis, bet kairės rankos piršto gabalas buvo nupjautas.

Paskui vėl su peiliu perpjovė man veidą, dūrė į žandą ir dar kartą nupjovė gabalą odos su plaukais nuo galvos. Galiausiai - smūgis kietu daiktu į dešinės rankos pirštą", - košmarišką įvykį pasakoja Nerijus.

Vyras sako nė neprisimenantis, kaip jam pavyko išsilaisvinti nuo užpuoliko, vis dėlto Nerijus sugebėjo atsistoti ant kojų ir kiek jėgos leido judėti savo buto link.

Nerijaus žmona iškvietė medikus ir policiją. Atvykę medikai suteikė Nerijui pagalbą, ir vyras buvo skubiai išvežtas į ligoninę. Prie buto likę policininkai fiksavo įvykio vietą.

„Ligoninėje mane susiuvo. Buvo dideli veido, galvos ir rankų skausmai. Mane pykino, svaigo galva. Gydytojai atliko kompiuterinės tomografijos tyrimą, rentgeną, bet jokių pakitimų nerado.

Buvau greit išleistas iš ligoninės. Tik neseniai gavau naujus medicininius dokumentus apie savo sveikatą. Juose buvo parašyta, jog kompiuterinės tomografijos tyrimas visgi dar tada parodė hemoraginį židinuką (smegenų sumušimas), bet diagnozės nėra.

Taip pat ligoninė nenustatė, jog man nupjauti rankos nervai. Tai nustatė tik privačios klinikos chirurgas", - sako Nerijus.

Draudimo išmoka - 180 eurų

Po įvykio ligoninėje Nerijui buvo suteikta pirmoji reikalinga pagalba, tačiau vizitai pas gydytojus tuo nesibaigė.

Gydymas tęsiasi iki šiol ir nežinia, kada Nerijus vėl galės ir ar galės kaip anksčiau valdyti dešinę ranką, kaip vėliau ši patirtis atsilieps jo sveikatai. Be to, dalis suteikto gydymo galbūt ne pagelbėjo, o tik pakenkė

. Apie tai savo nuomonę Nerijus išsakė socialiniame tinkle. „Žmona suskaičiavo, kiek esu jau sumokėjęs kaip dirbantis asmuo PSD.

Apie 11 000 Eur. Privalomai! Kovo 2 d. vos likau gyvas, būdamas visiškai nekaltas. Tada atvažiuoja greitoji pagalba (kaip suprantu, lėšos iš PSD).

Atvažiavęs medikas mane moko, kaip reikia gyventi, ir kad pats kaltas, jog nemoku apsiginti. Operacijos metu mane vadina girtuokliu, nors dokumentuose buvo rašoma, kad esu blaivus ir jokių draudžiamų cheminių medžiagų nerasta. Mane susiuvo kaip kojinę, ypač veidą!

Reanimacijoje gydytojai teigė, jog niekas šiaip žmogaus nepjausto, kad esate kažką blogo tam žmogui padaręs. Gydytojų komisija dar ir piratu išvadina.

Ar už tai aš moku PSD? Mano PSD nukeliauja šių gydytojų algoms?" - rašė Nerijus. Nors vyras yra draustas, turi ir gyvybės draudimą, po įvykio jam tebuvo išmokėta 180 eurų.

Jaučiasi kaip nusikaltėlis

Šiuo metu dėl Nerijaus užpuolimo vyksta ikiteisminis tyrimas. Apie vykstantį tyrimą Nerijui ir jo advokatui kalbėti viešai uždrausta, todėl „Vakaro žinios" informacijos apie tyrimą kreipėsi į atsakingas institucijas.

Nerijus įsitikinęs, kad tiek daug kartų į galvą peiliu supjaustęs žmogus kėsinosi jį nužudyti, jeigu Nerijus nebūtų pabėgęs, taip būtų ir nutikę. Vyras stebisi, kad policija, užuot aiškinusis užpuoliko motyvus, itin daug dėmesio skyrė informacijos rinkimui apie Nerijaus gydymą.

„Tyrėja paprašė mano gydytojos atsiųsti tyrimo rezultatus ir patvirtinti, ar aš tikrai juos dariausi, ar jie tikri.

Nors tyrimus teisėsaugai esame su advokatu nusiuntę. Netgi pačiame tyrime gydytojos parašyta, jog tyrimo rezultatai patikimi.

Panašų laišką iš tyrėjos gavo ir kita mano gydytoja. Jos klausiama, ar lankausi pas ją ir kiek kartų esu buvęs. Tikiu, jog tokius prašymus patvirtinti gavo ir kiti mano gydytojai.

Nors teisėsauga turi visas gydytojų pažymas. Gal aš nežinau kažko. Bet jaučiuosi kaip nusikaltėlis, kuriam teisėsauga skyrė gydymą ir dabar jie tikrina mane, ar aš tikrai gydausi", - pasakoja Nerijus.

Gydymas jau pareikalavo apie 10 tūkst. eurų. Nerijui teko parduoti savo automobilį. Kol kas nėra aišku, kiek laiko gydymas dar turės tęstis, kiek operacijų reikės, norint grįžti į visavertį gyvenimą.

Reikės pastangų susitaikyti ir su tuo, jog kasdien veidrodyje teks matyti didžiulį randą veide, primenantį, kas tą dieną įvyko. Negana to, po įvykio Nerijus su žmona persikėlė į nuomojamą butą, kad išvengtų nemalonių emocijų.

Nerijus pasakoja, kad grįžimas į namus po ligoninės nebuvo lengvas, nesibaigė galvos skausmas, pykinimas, vyras vis dar negalėjo valdyti pirštų.

Jis pasakoja, kad namuose jį slaugė ir žaizdas perrišinėjo žmona Reda. „Man tai buvo pačios skausmingiausios ir baisiausios procedūros.

Vėliau buvo ištraukti siūlai iš galvos ir rankų. Jų buvo tiek daug, atsimenu, jog tai truko labai ilgai. Vis tiek negalėjau kalbėti, nes vos skruostui pajudėjus, pasirodydavo kraujas iš perrėžto skruosto žaizdos. Dar ilgai negalėjau miegoti ant dešinės pusės dėl didelių skausmų.

Tik tada grįžus namo atėjo tikrasis suvokimas, kad man reikės su tuo gyventi visą gyvenimą ir aš nežinau, kaip tai pavyks", - pasakoja Nerijus.

Labiausiai padėjo privatūs specialistai

Archyvų nuotr.

Jis sako, kad aplankė ne vieną gydymo įstaigą, bet ilgai niekas nenustatė, kad per užpuolimą vyrui buvo nupjauti dešinės rankos nervai.

„Dėka mano advokato Artūro Andriukaičio gavome privataus medicinos centro kontaktus ir buvau užregistruotas pas nuostabų plastinės ir rekonstrukcijos chirurgijos gydytoją, chirurgijos centro direktorių Renaldą Vaičiūną.

Būsiu visą gyvenimą dėkingas šiam gydytojui. Jis iš karto nustatė nupjautą nervą ir prašė skubiai registruotis operacijai Vilniuje.

Gegužės mėnesį buvo atlikta rankos nervų susiuvimo operacija, bet dar laukia ilgas gydymas.

Man pažadėjo, jog kiek įmanoma ateityje sumažins randus veide. Žinoma, nebus taip, kad visiškai jo nesimatys. Visą gyvenimą turėsiu didžiausią randą veide ir kažkaip reikės su tuo „susigyventi". Bet kaip - nežinau.

Šis gydytojas dar pasakė, kad buvusio traumatologo skirtas rankos įtvaras tik pablogino situaciją", - pasakoja Nerijus.

Tik vėliau Nerijus sužinojo, kad jam iki šiol nebuvo nustatytas smegenų sukrėtimas. Apie tai jis sužinojo, kreipęsis į privačiai dirbančią neurologę.

Tą patvirtino ir psichodiagnostinis tyrimas. „Vieną vakarą sugalvojau išeiti į lauką prie namų ramiai pasivaikščioti.

Po kiek laiko pradėjo svaigti galva, pasidarė balta akyse ir nualpau, trenkdamasis veido kaire puse į asfaltą. Susižalojau veidą, prasikirtau antakį, nusibrozdinau kairę koją.

Vėliau tai dar kartą pasikartojo ir namuose. Manau, čia dėl to, kad smegenų sukrėtimas nustatytas per vėlai, o anksčiau skirti vaistai man netiko", - prisimena Nerijus.

Vyro laukia ilgas gydymas. „Man pažeistas veido trišakis nervas, nes peilis smigo prie ausies. Iki šiol kankina dideli veido ir galvos skausmai.

Geriu daug vaistų nuo skausmo. Tikriausiai reiks kreiptis į skausmo kliniką ir leidžiamais vaistais blokuoti nervus.

Dėl randų ateityje dar bus reikalingos plastinės operacijos. Ypač norėčiau, jog būtų pašalintas didelis ir gilus randas nuo veido, nes esu mokytojas ir mokslininkas. Tenka daug bendrauti ir kasdien būti tarp žmonių", - pasakoja Nerijus.

Vyras neslepia, šis įvykis pakeitė jo gyvenimą ir ištverti tai, kas vyksta, yra sudėtinga tiek jam, tiek jo šeimai. Visgi rugsėjį Nerijus norėtų grįžti į darbą mokykloje ir universitete, nors iki šiol jis dar nevaldo kelių pirštų ir gyvena tik „su kaire ranka".

Savo užpuoliko Nerijus iki šiol nepažinojo. „Negaliu suvokti, kaip be priežasties galima siekti nužudyti žmogų ir badyti jį peiliu. Sveiku protu tokie veiksmai nepaaiškinami.

Mano nuomone, esant tokiai situacijai, nesitikiu jokios žalos atlyginimo, turėsiu tik nuostolius, neteisybę ir nusivylimą", - pasakoja Nerijus.

Įtariamasis laikomas gydymo įstaigoje

„Vakaro žinios" kreipėsi į ikiteisminį tyrimą atliekančią policiją ir prokuratūrą.

Policija atsisakė suteikti duomenis apie ikiteisminį tyrimą, motyvuodami asmens duomenų apsauga.

Kaip jau minėta, apie ikiteisminį tyrimą nekalbėti viešai buvo įspėtas ir Nerijus bei jo advokatas.

Nukentėjusiojo atstovą advokatą Artūrą Andriukaitį neigiamai stebina nukentėjusiojo pusei pateiktas įspėjimas dėl atsakomybės dėl ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimo be prokuroro leidimo dėl kelių priežasčių: „Visų pirma, N.Dzingelevičius ir taip yra nukentėjęs nuo šio brutalaus išpuolio ir jam tikrai ne tas pats, kaip baigsis ši rezonansinė byla.

Antra, būtent po visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimo šia istorija, ikiteisminio tyrimo atlikimas perduotas aukštesnės kompetencijos prokuratūrai, tyrimas atliekamas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo, galiausiai toks įspėjimas nukentėjusiojo ir jo advokato, kuris daromas po viešų tiek nukentėjusiojo, tiek advokato pasisakymų, leidžia kelti retorinį klausimą - ar tikrai yra kenkiama ikiteisminiam tyrimui, kai visuomenė informuojama apie tai, kaip teisėsaugos institucijos užtikrina nukentėjusiojo teises ir interesus šioje byloje.

Mano nuomone, ne tokiais metodais teisėsaugos institucijoms reiktų kelti nukentėjusiojo pasitikėjimą policija, prokuratūra.

Apskritai visose baudžiamosiose bylose teisėsaugos institucijos turi skatinti nukentėjusiuosius bendradarbiauti, o ne bauginti baudžiamąja atsakomybe už ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimą".

Kaip „Vakaro žinioms" pakomentavo Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Raštutytė, šiuo metu, remiantis turimų duomenų visuma, nusikalstama veika kvalifikuojama kaip sunkus sveikatos sutrikdymas.

Šis ikiteisminis tyrimas yra tęsiamas, tačiau iš pradžių ikiteisminis turimas buvo kvalifikuotas kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas.

„Šis ikiteisminis tyrimas, vadovaujantis pradine informacija ir pirminėmis teismo ekspertų išvadomis, buvo pradėtas vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 138 str. (nesunkus sveikatos sutrikdymas), tačiau vėliau, surinkus daugiau duomenų ir gavus vėlesnes teismo medicinos ekspertų išvadas, nusikalstama veika buvo perkvalifikuota pagal Baudžiamojo kodekso 135 str. (sunkus sveikatos sutrikdymas).

Taip pat norime atkreipti jūsų dėmesį į tai, kad ikiteisminis tyrimas pradedamas, vadovaujantis pradine tuo metu turima informacija ir pirminėmis teismo ekspertų išvadomis (jei tokios gaunamos), tačiau tai neturi reikšmingos įtakos tyrimo eigai.

Tiriant tokio pobūdžio nusikaltimus, dažnu atveju nukentėjusiojo sveikatos būklės vertinimas pakartotinai skiriamas, baigiantis tyrimui, nes ne visada iš karto po patirtų sužalojimų galima tinkamai įvertinti sveikatai padarytą žalą.

Dėl šios priežasties nusikalstama veika gali būti perkvalifikuojama ir ne vieną kartą.

Pažymime, jog šis tyrimas yra tęsiamas. Šiuo metu asmuo, įvykdęs įstatymo draudžiamą veiką, laikomas gydymo įstaigoje", - nurodė V.Raštutytė.

Paklausta, kaip būtų tokiu atveju, jeigu nusikaltimą įgyvendina už savo veiksmus atsakyti negalintis asmuo, prokuratūros atstovė nurodė, kad asmuo nepakaltinamu pripažįstamas teismo psichiatrų sprendimu, atlikus psichiatrinę ekspertizę. Tokiu atveju taip pat priimamas sprendimas dėl priverstinio asmens gydymo bei priežiūros specializuotoje sveikatos priežiūros įstaigoje.

Taip pat teismas priima sprendimus ir žalos atlyginimo klausimais. Teismas šį klausimą turėtų išspręsti tuo pačiu procesu."

VŽ Informacija

Visi geros valios žmonės gali padėti Nerijui, prisidėdami prie jo gydymo ir teisinių paslaugų apmokėjimo, paremdami jį.

Sąskaitos nr: LT717300010120851369

Gavėjas: Nerijus Dzingelevičius

Paskirtis: Parama

Nerijus savo istorija dalijasi socialiniame tinkle. Jeigu norite stebėti jo gijimo procesą, galite padaryti čia: https://www.instagram.com/nerijus.dzingelevicius

Archyvų nuotr./

respublika.lt

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder