Karinės jūrų pajėgos atgaivino tradiciją – spontonų įteikimą dalinių puskarininkiams
Spontonas - tai tradicinis puskarininkio valdžios ženklas ir ginklas. Trumpakojė ietis su plačiu puošniu antgaliu, kuri plačiai buvo naudojama XVII – XIX amžiais. Iš pradžių ši ietis buvo skirta vykdyti kovinius veiksmus, vėliau tapo simboliniu puskarininkio ginklu perduodant komandas mūšio lauke ar rikiuotėje.
Lietuvos kariuomenėje spontonus turėdavo pėsčiosios gvardijos ir reguliariųjų dalinių puskarininkiai. Tai galima laikyti analogu karininkų naudotam kardui, kurį jie nešiodavo ir su kuriuo perduodavo komandas.
Svarbu, jog spontonas taip pat pabrėždavo puskarininkio laipsnį ir pareigybę Taigi, atgaivinant tradicijas šiandien spontonas Karinėse jūrų pajėgose tapo vyriausiojo puskarininkio institucijos regalija.
Šventinės rikiuotės metu buvę dalinių vyresnieji puskarininkiai kviesti įkalti simbolines vinis į savo daliniam priklausančius spontonus. Vinutės buvo kalamos į Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnybos, Karo laivų flotilės bei Karinių jūrų pajėgų spontonus.
Po šios simbolinės ceremonijos Klaipėdos įgulos vyresnysis kapelionas kmdr. Remigijus Monstvilas palaimino karius ir pašventino spontonus. Laikinasis Karinių jūrų pajėgų štabo viršininkas kmdr. Petras Vilkauskas pašventintus spontonus įteikė dalinių vadams, o šie perdavė savo dalinių vyr. puskarininkiams, kurie padėkojo už pasitikėjimą ir garbingai priemė jiems patikėtas tradicines vyriausiojo puskarininkio institucojs regalijas.
Rašyti komentarą