Apklausa dėl sovietinio memorialo nukėlimo nepavyko

(8)

„Apklausa dėl Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietos memorialo pertvarkymo ir sovietinės simbolikos pašalinimo įvyko, tačiau nepavyko“, - konstatavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Du trečdaliai Klaipėdos savivaldybės organizuotoje apklausoje dalyvavusių klaipėdiečių pasisakė už tai, kad sovietinė simbolika būtų demontuota nuo sovietų karių memorialo miesto centre, vienas trečdalis tam nepritarė, tačiau apklausoje dalyvavo tik apie 5 tūkst. uostamiesčio gyventojų. Tam, kad apklausa įvyktų, joje turėtų dalyvauti dešimt procentų - apie 13,5 tūkst. - miesto gyventojų„, - sakė “Vakarų ekspresui" meras.

Pats V. Grubliauskas teigė apklausoje sudalyvavęs jau pirmosiomis jos dienomis. „Aš balsavau už tai, kad memorialo erdvė būtų pertvarkyta pašalinant sovietinę simboliką ir integruojant ją į Skulptūrų erdvę“, - teigė meras ir apgailestavo, kad net šis šiuo metu itin jautrus klausimas nesulaukė pakankamo klaipėdiečių dėmesio.

„Apklausų skaičiai parodo, kad klaipėdiečių aktyvumas yra menkas. Galvojau, kad tokia aktuali tema tikrai turėtų sujaudinti. Jeigu apklausoje būtų klausimas “Ar pritariate, kad kiekvienam klaipėdiečiui būtų skiriamas tūkstantis eurų, turbūt tada aktyvumas būtų milžiniškas. Tačiau yra taip, kaip yra. Tikriausiai tai yra indikacija, kad žmonės nusivylę politika", - svarstė V. Grubliauskas.

Priminsime, kad tai jau trečia Klaipėdos savivaldybės organizuota apklausa. Miestiečiai per pastaruosius metus buvo kviečiami išreikšti savo nuomonę dėl Girulių miško ateities, dėl Klaipėdos švyturio atvėrimo.

Dėl Girulių miško išsaugojimo savo nuomonę išreiškė iš viso 14 714 uostamiesčio gyventojų. Absoliuti dauguma - 14 571 apklausos dalyvis - pasisakė nepritariantys, kad Melnragės-Girulių miške būtų plečiamas Pauosčio geležinkelio kelynas. Tiesa, ši apklausa vyko du mėnesius, tačiau jos rezultatas vis tiek nebuvo pakankamas - kad apklausa būtų įvykusi, reikėjo 20 tūkst balsų. Apklausa dėl Melnragės švyturio atvėrimo ištisus metus iš viso patyrė fiasko, nes joje dalyvavo vos 300 klaipėdiečių.

Ką tik pasibaigusi apklausa, kurioje buvo teiraujamasi: „Ar pritariate Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietos memorialo, esančio S. Daukanto g. pertvarkymui, pašalinant su žuvusių karių amžinojo poilsio vietos įamžinimu nesusijusius sovietinės ideologijos ženklus ir suteikiant karių palaidojimo vietai naują architektūrinę kokybę?“, vyko mėnesį laiko.

Savivaldybės administracijos direktoriaus vyriausiais patarėjas Modestas Martišius patikslino, kad elektroniniu būdu apklausoje savo balsus atidavė 4 492 klaipėdiečiai, popierines apklausas Savivaldybėje užpildė daugiau kaip 300 miestiečių.

„Techninių trikdžių buvo tik pirmą apklausos dieną, nes vienu metu jungėsi daug žmonių. Tačiau problema buvo labai operatyviai pašalinta ir visą mėnesį techninių kliūčių balsuoti daugiau nebuvo. Kelias dešimtis apklausos dalyvių teko konsultuoti, kaip sudalyvauti apklausoje. Daugiausia klausimų žmonėms kilo dėl asmeninės paskyros sukūrimo oficialioje Klaipėdos savivaldybės interneto svetainėje“, - teigė patarėjas.

M. Martišius paminėjo, kad balsavimo elektroniniu būdu sistema bus tobulinama. „Manome, kad reikia panaikinti prievolę kurti paskyrą svetainėje ir palikti tik apklausos dalyvio identifikaciją per elektroninius valdžios vartus“, - komentavo „Vakarų ekspresui“ M. Martišius.

Pažymėtina, kad apklausos dalyvių nuomonė dėl sovietinio memorialo ateities bus laikoma tik patariamąja. Sprendimą, ką daryti su memorialu, priims Klaipėdos miesto taryba kitą trečiadienį.

Strateginiame plane jau numatyta 100 tūkstančių eurų memorialui pertvarkyti. Taryba balsuos dėl šio Savivaldybės turto išbraukimo iš balanso ir perdavimo kitam juridiniam asmeniui išvežant.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder