4 ženklai, jog esate toksiškuose santykiuose

Net kokybiški ir “sveiki” santykiai gali mesti tam tikrų iššūkių. Turbūt esate ne kartą susipykę su savo artimiausiais žmonėmis. Tačiau iššūkiai santykiuose tikrai nereiškia, jog santykius reikia nutraukti. Konflikto valdymas, komunikacija gali sutvirtinti santykius ir netgi lemti pozityvius pokyčius. 

Tačiau, ką daryti, jei santykiai yra toksiški? Kaip tai suprasti? Šie požymiai gali reikšti, jog esate toksiškuose santykiuose:

Emocinis smurtas

Vienas dažniausių toksiškų santykių požymių - emocinis smurtas. Žmonės, mylintys vienas kitą, gali pasakyti kitą žmogų įskaudinančių dalykų, tačiau tai - itin retas reiškinys, jei santykiai yra normalūs. 

Emocinis smurtas yra itin dažnas, "norma" patapęs reiškinys toksiškuose santykiuose. Gali būti, jog kitas žmogus jus žemina, dažnai kritikuoja, su jumis konkuruoja.

Emocinis smurtas gali lemti kito žmogaus pasitikėjimo savimi sumažėjimą, o tai lemia mąstymą, jog jūs to nusipelnėte. 

Protarpinis gerumas

Manipuliuojantys žmonės dažnai palaiko toksišką bendravimo ciklą, kurio metu kitą žmogų žemina įprastomis sąlygomis, tačiau retais atvejais su kitu žmogumi gali elgtis itin pagarbiai ir maloniai.

Toks bendravimas - itin malonus ir priverčiantis pergalvoti tai, ar iš tiesų esate toksiškuose santykiuose. Gali pasirodyti, jog žmogus pasikeitė ir nesielgs netinkamai, tačiau greitai buvęs elgesys sugrįžta.

Taip toksiškai besielgiantis partneris priverčia likti santykiuose, “kovoti” dėl jo dėmesio. 

Socialinė izoliacija

Toksiški santykiai dažnai žmogų gali apriboti socialiai - toksiškai besielgiantis žmogus kritikuoja kito šeimą, stengiasi atitolinti nuo draugų, izoliuoti nuo jų.

Šie socialinių kontaktų limitai iškreipia kito žmogaus realybę, riboja jo kontrolę ir patirtis. Taip kontroliuodamas mintis kitas žmogus priverčia atsiriboti nuo šeimos, draugų, mėgstamų veiklų. 

Pastangos pakeisti žmogų 

Sveiki santykiai reiškia, jog kitas žmogus jus priima jus tokį, koks esate. Gali būti, jog toks žmogus išryškina jūsų gerąsias savybes, tačiau leidžia išlikti savimi.

Taip ugdoma unikali asmenybė. Toksiški santykiai priverčia jaustis taip, jog visada esate nepakankamas, jog turėtumėte būti kitoks. Tokie santykiai atima iš žmogaus jo unikalumą, ryškumą, tikroji versija dažnai yra paslepiama. 

Nėra lengva nutraukti toksiškus santykius, tačiau būtina tai apsvarstyti, jei dažnai matote save šiose situacijose. Stenkitės tokius santykius nutraukti kuo atsargiau, nes toksiški santykiai dažnai lemia toksiškas pabaigas.

Verta tokius santykius nutraukti dėl savo psichinės, emocinės ir dvasinės gerovės. 

Šaltinis: https://blogs.webmd.com

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder