Siūlo įvesti 60 metų pensinį amžių tėvams, išauginusiems penkis ir daugiau vaikų
Tai numatančią Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisą įregistravo Lietuvos regionų frakcijos seniūnas Jonas Pinskus ir šios frakcijos narys Andrius Palionis.
Projektas siūlomas siekiant pagerinti daugiavaikių tėvų socialines garantijas, skatinti gimstamumą bei pagarbą tokioms šeimoms.
„Nepaisant to, kad motinos (įmotės) arba tėvai (įtėviai), išauginę (vaikų mirties atveju – ne mažiau kaip iki 8 metų) 5 ir daugiau vaikų turi teisę į antrojo laipsnio valstybinę pensiją bei keletą kitų lengvatų, tačiau socialinės garantijos jiems šiuo metu nėra pakankamos. Daugelis politinių sprendimų, įstatymų orientuoti į nedideles šeimas, tarsi pamirštant gausias šeimynas. Daugiau vaikų turintiems tėvams, ypač mamoms, sudėtinga įsidarbinti, o vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo problema Lietuvoje ypatingai opi“,- dokumento aiškinamajame rašte sako projekto autoriai.
Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje mažėja gyventojų tiek dėl emigracijos, tiek dėl mažo gimstamumo, jų nuomone, būtina imtis ryžtingų priemonių, kuriomis būtų pagerinta daugiavaikių ir apskritai šeimų socialinė padėtis šalyje.
Siūlomas projektas numato, kad „senatvės pensijos amžius motinoms (įmotėms) arba tėvams (įtėviams), išauginusiems (vaikų mirties atveju – ne mažiau kaip iki 8 metų) 5 ir daugiau vaikų nustatomas 60 metų.“
Siūloma, kad įstatymo pataisa įsigaliotų nuo 2023 m. sausio 1 d.
Šiuo metu galiojančiame įstatyme nustatyta, kad senatvės pensijos amžius nuo 2026 m. sausio 1 d. nustatomas 65 metai.
Rašyti komentarą