„Vilniaus vandenų“ specialistas naują skaitiklį sumontavo taip, kad gyventojai nesumąsto, kaip patikrinti rodmenis neišsinarinus kaklo. Alfa.lt nuotr.

Vandens skaitiklį sumontavo taip, kad rodmenis gyventojai gali matyti nebent atsistoję ant galvos

Vilniaus gyventojai neteko žado, kai pamatė, kaip bendrovės „Vilniaus vandenys“ meistras jų bute sumontavo vandens skaitiklį.

Naujas modernus įrenginys sumontuotas taip, kad buto savininkai nesumąsto, kaip patikrinti rodmenis neišsinarinus kaklo ar kitaip nesusižalojus.

Po to, kai dėl meistro nekokybiško darbo naujienų portalas Alfa.lt paaiškinimų kreipėsi į „Vilniaus vandenis“, bendrovė pažadėjo klaidą ištaisyti ir skaitiklį sumontuoti, kaip pridera.

„Išmanus“ darbas

Prieš Vėlines sostinės centre esančio namo bute bendrovės „Vilniaus vandenys“ darbuotojas pakeitė šalto vandens skaitiklį.

Tačiau atlikus darbą gyventojai nebegali patikrinti, kiek vandens išnaudojo, nes skaitiklį „Vilniaus vandenų“ meistras įstatė itin išradingai – atsuktą į šoną beveik grindų lygyje prie pat kambario sienos.

Atrodo, statydamas naują skaitiklį meistras nesusimąstė, kaip gyventojai fiziškai galėtų patikrinti rodmenis.

Iš tikrųjų tai padaryti praktiškai neįmanoma. Skaitiklis sumontuotas taip, kad jo rodmenų neįmanoma pasižiūrėti iš viršaus. Tam reikia atsigulti ant grindų prie pat sienos ir žiūrėti į skaitiklį iš šono. Tačiau ir tai nepadės. Mat skaitiklis įstatytas atbulai – jeigu atsigulsite ant grindų ir galva atremsite į sieną – skaičius matysite atvirkščiai: vietoje 9 – 6, vietoje 6 – 9 ir t. t.

„Svarstau, gal atsistojus ant galvos. Bet tai ne išeitis, rodmenis įmanoma pamatyti nebent atsistojus ant ausų, bet bijau susižeisti kaklą“, – juokavo vilnietė.

Moteris stebėjosi, kokio lygio turi būti meistras, kad taip įstatytų skaitiklį. „Ar montuodamas jis galvojo apie žmones, kurie bandys pasižiūrėti, kiek vandens išnaudojo“, – apmaudo neslėpė „Vilniaus vandenų“ klientė.

Pasak jos, skaitiklį įstatęs meistras nepamokė, kaip juo naudotis. „Galbūt reikėtų rodmenis nufotografuoti ir paskui juos žiūrėti apvertus telefoną? Tiesiog neišmanau“, – svarstė vilnietė.

Sugrįš ir perdarys

„Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Saulius Savickas informavo, kad redakcijos atsiųstose nuotraukose yra matomas išmanusis (ultragarsinis) skaitiklis.

„Jūsų minėtu adresu buvo atliktas planinis šio apskaitos prietaiso keitimas. Į „Vilniaus vandenis“ klientas nesikreipė nei prieš, nei po prietaiso keitimo. Mūsų žiniomis, skaitiklio keitimo procese dalyvavo bute gyvenantis asmuo“, – teigė įmonės vadovas.

Pasak S. Savicko, kiekvienas klientas apie šalto vandens apskaitos prietaiso keitimą (apie planuojamą keitimo datą) jo namuose informuojamas asmeniškai, trumpąja SMS žinute ar e. paštu. Taip pat informacija apie artėjančią šalto vandens apskaitos prietaiso keitimo datą skelbiama daugiabučių namų laiptinių skelbimų lentose.

„Kadangi apie situaciją buvome informuoti jūsų naujienų portalo, patys susisiekėme su buto savininku ir suderinome jam tinkamą laiką skaitikliui sureguliuoti, kad, esant poreikiui, būtų galima patogiai matyti rodmenis“, – teigė S. Savickas.

Kartu „Vilniaus vandenų“ vadovas atkreipė dėmesį, kad, įdiegus šiuos skaitiklius, duomenys yra nuskaitomi nuotoliniu būdu, o tai reiškia, kad klientams įdiegus išmanųjį (ultragarsinį) šalto vandens skaitiklį pasikeičia suvartoto šalto vandens kiekio deklaravimo tvarka – deklaruoti šalto vandens suvartojimo rodmenų klientams nebereikia, nes jų namuose suvartotas šaltas vandens kiekis nuskaitomas ir užfiksuojamas nuotoliniu būdu.

„Visa kita lieka kaip ir iki šiol: klientai ir toliau (kaip ir įprasta) kiekvieną mėnesį gauna sąskaitą už praėjusį mėnesį suvartotą šalto vandens kiekį“, – teigė S. Savickas.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder